مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

آیا تمرین قدرتی کاربردی می تواند زندگی تان را تغییر دهد؟

تمرین قدرتی کاربردی، پتانسیل آن را دارد که دامنه کامل حرکتی و کیفیت کلی زندگی شما را افزایش دهد. تمرین قدرتی کاربردی، اغلب سوء تعبیر شده و به ندرت به درستی اجرا می شود. این اصطلاح تناسب اندام که به طور مبهم خودش را تعریف می کند، چیزی است که در نهایت می توانید از آن سود ببرید. حالت های کاربردی از ورزش، مزایای سلامتی ارائه می دهند که فراتر از احساس خوب تحت تاثیر قرار دادن هم باشگاهی شما در رک اسکات و پرس سینه است. تمرین قدرتی کاربردی به تمرینی اشاره دارد که بخش هایی از بدن که برای انجام فعالیت های روزانه مورد استفاده قرار می گیرند را تقویت می کند. ساده به نظر می رسد، درست است؟ اما شما برای دریافت مزایای کاربردی آن باید چند تغییر در روال تمرین تان اعمال کنید.

قدرت کاربردی چیست؟

قدرت به توانایی انجام فعالیت های روزانه بدون تحمل فشار فیزیکی یا آسیب جزئی اشاره دارد. برای افرادی که کاملا توانا هستند، فعالیت های روزمره زندگی شامل پیاده روی ، کشیدن، هل دادن و گرفتن، اغلب مورد انتظار است. توانایی های شما در برابر اثرات ناتوان کننده پیری، مصون نیستند اما کیفیت زندگی شما می تواند بهتر شود. تمرین قدرتی کاربردی بر اجرای تمریناتی که حرکات طبیعی بدن را بهبود می بخشند، تاکید می کند. این مفهوم ساده از ایده طول عمر نشات می گیرد. اگر به روشی تمرین کنید که توانایی شما برای انجام فعالیت های روزمره را افزایش دهد، از نظر تئوری به احتمال بیشتری از یک سبک زندگی فعال تر لذت می برید.

اهداف تمرین قدرتی کاربردی

اهداف تمرین قدرتی کاربردی، افزایش تحرک مفصل و دامنه آزاد حرکتی است که در نهایت طول عمر و کیفیت زندگی را افزایش می دهد. تمرین قدرتی کاربردی، یک ایدئولوژی ساده را به کار می گیرد: اجرای تمریناتی که بر حرکت بخش هایی از بدن که به طور روزانه مورد استفاده قرار می گیرند، تمرکز می کند. انسان ها برای انجام تمرینات لیفتینگ سنگین در حالت های نشسته مانند پرس پا و جلو پا ماشین طراحی نشده اند. تمرین قدرتی کاربردی روی انواع تمرینات لیفتینگ سنگین تاکید می کند اما هر تمرین برای یک هدف زندگی واقعی، مفید است.

ورزش های تمرین کاربردی

اگر دوست دارید قابلیت زیستن کاربردی تان را در دنیای واقعی افزایش دهید، مهم است که بر تمرینات خاصی مسلط شوید که به درد اهداف عملی می خورند، مانند ددلیفت. این تمرین انفجاری پایین تنه روی همسترینگ تاکید می کند و توانایی بدن برای بلند کردن اشیاء سنگین را افزایش می دهد. پاور کلین نیز یک حرکت موثر برای تمرین کاربردی است. آن، توانایی بدن برای توسعه مفصل ران، زانوها و مچ پا را افزایش می دهد. سایر حرکات تمرین کاربردی از این قرارند: پرس بالای سر که به طور موثری توانایی پرتاب کردن و هل دادن را افزایش می دهد، چین آپ که قدرت را در عضلات مورد استفاده برای صعود کردن افزایش می دهد، در حالی که اسکات از جلو قابلیت انفجاری پایین تنه برای فعالیت هایی که شامل پریدن هستند را افزایش می دهد. ترکیب کردن این تمرینات در برنامه تمرین هفتگی تان، در نهایت کارآمدی کلی شما را افزایش خواهد داد و دامنه کامل حرکتی شما را بهبود می بخشد

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید