تاثیر خودارضایی بر تناسب اندام

یکی از سوالاتی که عموما پرسیده می‌شود، این است که آیا خودارضایی بر عضله سازی و تناسب اندام تاثیری منفی دارد؟ ما در این رابطه نقطه نظرات متخصصین، مربیان، فیزیولوژیست‌ها و حتی سکسولوژیست‌های متعددی را جویا شدیم.

با روشن بینی کامل، و پس از تحقیق مفصلی که انجام دادم، با قاطعیت تمام، فقط یک جمله به شما خواهم گفت، بله! خود ارضایی بر عضله سازی تاثیر منفی می‌گذارد.

از من ایراد نگیرید، نمی‌گویم که کور کورانه حرفم را بپذیرید، اما خیلی‌ها این حقیقت را تجربه کرده‌اند. شما هم تجربه کنید! کافیست تا خودارضایی را ۳ هفته کنار بگذارید و به تمرینتان ادامه دهید. پس از این مدت، سطح بالایی از انرژی، بی حالی کمتر، و انگیزه‌ای فراتر از گذشته را تجربه خواهید کرد. چه کسی است که این‌ها را نخواهد؟

افراد بسیاری گفته‌اند که هیچ ارتباطی بین انرژی فیزیکی و انرژی جنسی وجود ندارد، اما بگذارید صاف و پوست کنده بگویم، اینطور نیست!

با کیفیت‌ترین بخش خون شما، در شکل‌گیری اسپرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اگر مقدار زیادی از آنرا هدر دهید، قطعا برای رشد عضلاتتان مانع خواهید تراشید.

شما باید مکانیسم بدنتان را طوری کانالیزه کنید، که تا آنجا که می‌شود آنابولیک بماند، اما اگر دائم خودارضایی کنید، چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

دانشمندان می‌گویند که تولید اسپرم، یک پدیده‌ی طبیعی است، و گهگاه حتی از طریق ادرارتان نیز دفع خواهد شد. این درست است و ما هم منکرش نیستیم، اما هرچه اسپرم بیشتری از دست بدهید، مواد مغذی بیشتری صرف تولید دوباره‌ی اسپرم و فعالیت‌های کاتابولیک خواهد شد.

این مواد مغذی، همان‌هایی هستند که برای رشد عضلانی هم به آنها نیاز است، که با خودارضایی، باعث خواهید شد تا رسیدن مواد مغذی به عضلات یا به تاخیر بیفتد یا کلا لغو شود!

سیکل تولید اسپرم، حدود ۷۰ تا ۸۰ روز زمان نیاز دارد. اسپرم، به معنای واقعی جوهره‌ی بدن شماست! تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که تا آنجا که می‌توانید خودارضایی نکنید. حداقل، کمتر خودارضایی کنید! نتیجه‌اش را خواهید دید.

از دست ندهید...

139 نظر ارسال شده است

 1. بهنام

  من خیلی راحت ترکش کردم
  اولا هفته ای ۳ بار بود
  با هیت رفتنو دل دادن به خدا ترکش کردم
  الان خیلی احساس خوشحالی میکنم و فکر میکنم از هر نظر سالمم

 2. ERFAN

  خودارضایی تاثیر جسمی نداره ( البته این نظر منه )
  در خودارضایی اسپرم تخلیه میشه و در رابطه جنسی هم اسپرم تخلیه میشه
  پس اگر رابطه جنسی ضرر جسمی نداره خود ارضایی هم نباید داشته باشه

 3. ناشناس

  بدبخت های جلقی کور میشین نزنید
  به قرآن خودتون پشیمون میشد

 4. دکتر

  با سلام لطفا رفرنس مورد استفادتون رو میشه بگید ؟

 5. قهرمان

  خود ارضایی باعث گناه کبیره و حق الناس میشود
  ولی بعضی ها میگن نمیشه ترک کرد

 6. ناشناس

  سلام
  من از طریق معقد خود ارضایی میکنم یعنی چیزی شبیه یه حالت مرد را در معقد فرو میبرم بسیار لذت میبرم ازین کار بعد از چند دقیقه ارضا میشوم ایا ضرر دارد این کار خودم پسرم ١٧ سالمه

  1. سروش

   چی بهت بگم OBI !!!

   1. ناشناس

    خخخحححح

  2. سروش

   چی بهت بگم OBI !!!!

  3. Ehsan

   نه داداش خیلی مفیده

 7. پروفسور

  نمیشه دیمی حرفی زد علم هنوز ثابت نکرده که خود ارضایی ضرر دارد هیچ دانشمندی این مورد را تایید نکرده فقط گفتن زیاده روی نکنید و همینم ثبات نشده که زیاده رویش ضرر داره این باور از قدیم به بچها میگفتن بنا به اعتقادات دینیشن مثلا تابه حال شنیده‌اید که بگن رابته جنسی با همسر خود نداشته یاشید اما میگن خود ارضایی نکنید این یک باور درضم در یکی از کتاب‌های خوندم که کلا ۷۲ ساعتی یک بار باید این ماده از بدن آدم خارج بشود موندن زیادی هم زیاد خوب نیست براش تو بدن تازه جلوگیری هم می‌کند از سرطان پروستارت حالا هی بیاید بگید ضرر داره کف دستتون مودر میاد چشاتون ضعیف می‌شه بچه دار نمیشین این خرافات تاکی ادامه می‌خوتد پیدا کنه؟

 8. محمد

  والله من این کارو انجام میدم خیلی هم راضیم و انگار تازه انرژی میگیرم و احساس میکنم تمریناتم هم در حال پیشرفت هست ..یعنی اگر شما بدنه من رو ببینید باورتون نمیشه من خود ارضایی میکنم ..به نظره من خودتون رو ناراحت نکنیید …هیچ اتفاقی نمیوفته …به نظره من به کارتون ادامه بدین

  1. doctor salar

   خود ارضای فقط باعث بی حالی و عصبانیت و ضعیف شدن بدن می شود
   خوب نباید در هفته بیشتر از دو بار بزنی سعی کن ۱ بار چون جوش و باعث زشتی صورت میشود
   خوب میگن هر کی خود ارضای کنه نمیتونه بچه دار بشه نه ولی زیاد نزنی از شهوت زیاد دور شو تا بتونی فقط هفته یه بار بزنی اما نزنی کلا بهتره
   توبه کن یه گناه کبیر

   1. کیارش

    ناموسا دهنت سرویس😅😅😅😅

  2. محمد

   دهنت سرویس ینی

  3. وحید

   بقران دروغ میگی تو اگه خود ارضایی کنی هیچی نداری

نظر شما چیست؟

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.