Failed to connect to graph.facebook.com port 443: Connection refused

تاثیر خودارضایی بر تناسب اندام

یکی از سوالاتی که عموما پرسیده می‌شود، این است که آیا خودارضایی بر عضله سازی و تناسب اندام تاثیری منفی دارد؟ ما در این رابطه نقطه نظرات متخصصین، مربیان، فیزیولوژیست‌ها و حتی سکسولوژیست‌های متعددی را جویا شدیم.

با روشن بینی کامل، و پس از تحقیق مفصلی که انجام دادم، با قاطعیت تمام، فقط یک جمله به شما خواهم گفت، بله! خود ارضایی بر عضله سازی تاثیر منفی می‌گذارد.

از من ایراد نگیرید، نمی‌گویم که کور کورانه حرفم را بپذیرید، اما خیلی‌ها این حقیقت را تجربه کرده‌اند. شما هم تجربه کنید! کافیست تا خودارضایی را ۳ هفته کنار بگذارید و به تمرینتان ادامه دهید. پس از این مدت، سطح بالایی از انرژی، بی حالی کمتر، و انگیزه‌ای فراتر از گذشته را تجربه خواهید کرد. چه کسی است که این‌ها را نخواهد؟

افراد بسیاری گفته‌اند که هیچ ارتباطی بین انرژی فیزیکی و انرژی جنسی وجود ندارد، اما بگذارید صاف و پوست کنده بگویم، اینطور نیست!

با کیفیت‌ترین بخش خون شما، در شکل‌گیری اسپرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اگر مقدار زیادی از آنرا هدر دهید، قطعا برای رشد عضلاتتان مانع خواهید تراشید.

شما باید مکانیسم بدنتان را طوری کانالیزه کنید، که تا آنجا که می‌شود آنابولیک بماند، اما اگر دائم خودارضایی کنید، چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

دانشمندان می‌گویند که تولید اسپرم، یک پدیده‌ی طبیعی است، و گهگاه حتی از طریق ادرارتان نیز دفع خواهد شد. این درست است و ما هم منکرش نیستیم، اما هرچه اسپرم بیشتری از دست بدهید، مواد مغذی بیشتری صرف تولید دوباره‌ی اسپرم و فعالیت‌های کاتابولیک خواهد شد.

این مواد مغذی، همان‌هایی هستند که برای رشد عضلانی هم به آنها نیاز است، که با خودارضایی، باعث خواهید شد تا رسیدن مواد مغذی به عضلات یا به تاخیر بیفتد یا کلا لغو شود!

سیکل تولید اسپرم، حدود ۷۰ تا ۸۰ روز زمان نیاز دارد. اسپرم، به معنای واقعی جوهره‌ی بدن شماست! تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که تا آنجا که می‌توانید خودارضایی نکنید. حداقل، کمتر خودارضایی کنید! نتیجه‌اش را خواهید دید.

You might also like

137 Comments

 1. ERFAN says

  خودارضایی تاثیر جسمی نداره ( البته این نظر منه )
  در خودارضایی اسپرم تخلیه میشه و در رابطه جنسی هم اسپرم تخلیه میشه
  پس اگر رابطه جنسی ضرر جسمی نداره خود ارضایی هم نباید داشته باشه

 2. ناشناس says

  بدبخت های جلقی کور میشین نزنید
  به قرآن خودتون پشیمون میشد

 3. دکتر says

  با سلام لطفا رفرنس مورد استفادتون رو میشه بگید ؟

 4. قهرمان says

  خود ارضایی باعث گناه کبیره و حق الناس میشود
  ولی بعضی ها میگن نمیشه ترک کرد

 5. ناشناس says

  سلام
  من از طریق معقد خود ارضایی میکنم یعنی چیزی شبیه یه حالت مرد را در معقد فرو میبرم بسیار لذت میبرم ازین کار بعد از چند دقیقه ارضا میشوم ایا ضرر دارد این کار خودم پسرم ١٧ سالمه

  1. سروش says

   چی بهت بگم OBI !!!

   1. ناشناس says

    خخخحححح

  2. سروش says

   چی بهت بگم OBI !!!!

 6. پروفسور says

  نمیشه دیمی حرفی زد علم هنوز ثابت نکرده که خود ارضایی ضرر دارد هیچ دانشمندی این مورد را تایید نکرده فقط گفتن زیاده روی نکنید و همینم ثبات نشده که زیاده رویش ضرر داره این باور از قدیم به بچها میگفتن بنا به اعتقادات دینیشن مثلا تابه حال شنیده‌اید که بگن رابته جنسی با همسر خود نداشته یاشید اما میگن خود ارضایی نکنید این یک باور درضم در یکی از کتاب‌های خوندم که کلا ۷۲ ساعتی یک بار باید این ماده از بدن آدم خارج بشود موندن زیادی هم زیاد خوب نیست براش تو بدن تازه جلوگیری هم می‌کند از سرطان پروستارت حالا هی بیاید بگید ضرر داره کف دستتون مودر میاد چشاتون ضعیف می‌شه بچه دار نمیشین این خرافات تاکی ادامه می‌خوتد پیدا کنه؟

 7. محمد says

  والله من این کارو انجام میدم خیلی هم راضیم و انگار تازه انرژی میگیرم و احساس میکنم تمریناتم هم در حال پیشرفت هست ..یعنی اگر شما بدنه من رو ببینید باورتون نمیشه من خود ارضایی میکنم ..به نظره من خودتون رو ناراحت نکنیید …هیچ اتفاقی نمیوفته …به نظره من به کارتون ادامه بدین

  1. doctor salar says

   خود ارضای فقط باعث بی حالی و عصبانیت و ضعیف شدن بدن می شود
   خوب نباید در هفته بیشتر از دو بار بزنی سعی کن ۱ بار چون جوش و باعث زشتی صورت میشود
   خوب میگن هر کی خود ارضای کنه نمیتونه بچه دار بشه نه ولی زیاد نزنی از شهوت زیاد دور شو تا بتونی فقط هفته یه بار بزنی اما نزنی کلا بهتره
   توبه کن یه گناه کبیر

   1. کیارش says

    ناموسا دهنت سرویس😅😅😅😅

  2. محمد says

   دهنت سرویس ینی

  3. وحید says

   بقران دروغ میگی تو اگه خود ارضایی کنی هیچی نداری

Leave A Reply

Your email address will not be published.