مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات۵ وضعیت یوگا برای گوارش بهتر

خداحافظ نفخ شکم… گوارش دقیقاً نقطه قوت شما نیست؟ بله، برای ما هم نیست. وقتی همه چیز انباشته می شود، اگر تمایل داشته باشید، یا اگر بدنتان آنگونه که دوست دارید، «منظم» نیست، متخصص یوگای نیویورک سیتی و بنیانگذار FireDragon Yoga، آپریل مارتوچی، چند وضعیت یوگا برای بهبود و تحریک گوارش دارد.

چرخش ستون فقرات ایستاده

چرخش ستون فقرات ایستاده

با قرار گرفتن روی دست ها و زانوهایتان شروع کنید. با پای راستتان، یک گام بین دست ها بردارید، به گونه ای که با یک زاویه ی ۹۰ درجه خم شود. دست هایتان را به حالت دعا به وسط سینه بیاورید، سپس شانه و بازوی چپتان را به دور از زانوی راست بچرخانید، که کل تنه بر روی پا می چرخد. دست ها را در حالت دعا به سینه فشار دهید. در این حالت باقی بمانید یا اینکه انگشتان پای عقبی را جمع کرده و پای عقب را به سمت بالا دراز کنید تا به وضعیت لانژ کامل برسید. حتماً تنه به سمت بیرون پای جلویی ثابت نگه داشته شود، چون بخش چرخشی حرکت همان چیزی است که رنگ پوست و اعضای شکمی را تحریک می کند. به مدت ۵ نفس عمیق نگه دارید و با سمت دیگر بدن تکرار نمایید.

وضعیت نیمه شاه ماهی، چرخش ستون فقرات نشسته

 

وضعیت نیمه شاه ماهی، چرخش ستون فقرات نشسته

به حالت نشسته روی زمین و پاها کاملاً به جلو کشیده، شروع نمایید. در حالی که زانوی راست را به سمت سینه خم می کنید و پایتان صاف بر روی زمین و در سمت بیرونی زانوی چپ قرار دارد، هر دو سمت باسن تان را روی زمین نگه دارید. بازوی چپ را به سمت بالا بکشید، که باعث کشیدگی پهلوی چپ می شود. کل شانه و پهلوی چپ را به بیرون زانوی راست خم شده بچرخانید تا اعضای شکمی ماساژ داده شوند، که به خلاص شدن از یبوست کمک می کند. دست راست را نزدیک کمرتان روی زمین و در پشت خود قرار دهید، در حالی که آرنج چپ به پای راست فشار می آورد. ستون فقرات را کشیده نگه دارید. پیش از تعویض طرفین بدن، به اندازه ی ۵ نفس عمیق نگه دارید.

وضعیت پیله

وضعیت پیله، آزاد شدن گاز

به حالت دراز کشیده به پشت بر روی زمین شروع کنید. ران ها را به سمت سینه بیاورید، کل ستون فقرات را روی زمین نگه دارید و زانوهایتان را بغل کنید، به گونه ای که به شکل یک توپ فشرده در می آیید. به اندازه ی ۵ نفس عمیق در این وضعیت بمانید، آزاد کنید و ۳ بار تکرار نمایید تا به نفخ، گاز، یبوست، کولیت و حتی چاقی کمک نمایید!

وضعیت سر به زانو

وضعیت سر به زانو

از حالت نشسته و پاهای کشیده شروع کنید. زانوی راست را به سمت سینه خم کنید و پای راست را تا بالاترین حد ممکن، مقابل ران داخلی چپ قرار دهید. به سمت پای چپ خود بچرخید و کمرتان صاف و کشیده باشد، تنه ی خود را پیش از رسیدن دو دست به پای چپ، با پای چپ هم تراز کنید تا یک خم شدن به جلو و یک چرخش همزمان با هم انجام شود. پیش از تعویض طرفین، به اندازه ی ۵ نفس عمیق نگه دارید تا گوارش را بهبود ببخشید، از استرس و ناراحتی قاعدگی خلاص شوید، و کبد و کلیه ها را تحریک نمایید.

وضعیت چمباتمه، اسکات یوگا

وضعیت چمباتمه، اسکات یوگا

به حالت ایستاده شروع کنید و پاها به اندازه ی عرض حصیر یوگا از هم فاصله داشته باشند. پاها را خم کنید، به حالت اسکات زدن در آیید و آرنج ها و پشت بازوها داخل پاها باشند. دست ها را در وضعیت دعا قرار دهید. از پشت بازوی خود برای عریض تر کردن زانوها استفاده کنید، اجازه دهید استخوان دنبالچه پایین بیاید، اما صاف و کشیده بنشینید. به اندازه ی ۸ تا ۱۰ نفس عمیق بمانید تا متابولیسم را تقویت کرده، به گوارش کمک کنید و مرکز بدنتان را محکم نمایید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


۱ دیدگاه

نظر خود را بیان کنید