مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

۵ دلیل برای آنکه هر روز از یک فوم رولر استفاده کنید

هنگامی که به شدت دچار کمبود وقت هستید و جای دادن تمرین در برنامه روزانه تان، کار بسیار دشواری است.

۱- موفقیت تان را جشن بگیرید (چون خالی کردن زمان برای ورزش کردن با وجود کار، خانواده، روابط و…کار بسیار دشواری است و سزاوار جشن گرفتن است)

۲- چند دقیقه از روز را به استفاده از یک فوم رولر اختصاص دهید.

می دانیم که شما وقت کافی ندارید و نمی خواهید چیز دیگری به برنامه روزانه تان اضافه کنید اما کار کردن با فوم رولر می تواند مفید تر از آن ۲ دقیقه آخر تمرین تان باشد و مزایای بسیار دیگری نیز دارد. به علاوه می تواند در حین تماشای تلویزیون یا صحبت کردن با تلفن در محل کار نیز انجام شود. بله، می دانیم که دردناک بوده (به همین دلیل است که ما فوم رولر را دشمنی در لباس دوست می نامیم، نه بهترین دوست تان) و اغلب لذت بخش نیست، آن قسمت از بدن که فوم رولر باعث درد می شود، جایی است که بیشتر از همه به آن نیاز دارید.

۵ دلیل آنکه باید هر روز از یک فوم رولر استفاده کنید

شما را انعطاف پذیر نگه می دارد

کشش، تنها راه برای افزایش انعطاف پذیری نیست (هر چند شما باید آن را هم انجام دهید). در عوض، استفاده از یک فوم رولر که عضلات شما را شل نگه داشته و مانع سفت شدن آنها پس از تمرین می شود، به منعطف نگه داشتن عضلات شما کمک خواهد کرد.

استرس را کاهش می دهد

به همان شیوه که ماساژ، استرس را کاهش می دهید (ممکن است تا حدی به موسیقی آرامش بخش اسپا مربوط باشد).

از آسیب دیدگی جلوگیری می کند

یک فوم رولر نه تنها به شل کردن عضلات شما کمک خواهد کرد بلکه همچنین کمک می کند تا فاسیای عضلانی را کنار بزند که این امر باعث می شود در آن نواحی، تریگر پوینت (ناحیه ای خاص در ماهیچه است که در لمس حساس بوده، به طوری که اعمال فشار روی آن قسمت، منجر به حساسیت درد آن ناحیه می شود) تشکیل نشود. عضلات تان بیش از حد سفت اند و از فوم رولر استفاده نمی کنید؟ می توانید خودتان را نسبت به پارگی عضله، آسیب پذیرتر کنید.

گردش خون را افزایش می دهد

یک فوم رولر سریع در کل بدن به افزایش گردش خون از سر تا پا کمک می کند، به تحریک پاسخ ضد التهابی بدن شما کمک کرده، شما را از درون و بیرون سالم تر نگه می دارد.

کاهش درد

به خاطر یک تمرین سخت، احساس درد می کنید؟ استفاده از یک فوم رولر برای بازکردن گره های این نواحی دردناک (که فرایندی دردناک است) به از بین رفتن اسید لاکتیک جمع شده در عضلات شما کمک خواهد کرد، احساس ناراحتی را به سرعت کاهش می دهد و به زمان بهبودی تان سرعت می بخشد.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید