مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچه ماسکی برای صورت شما خوب است؟

راهنما انتخاب ماسک صورت متناسب با نوع پوست؛
(3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

اگر طی چند سال اخیر یک رویداد بزرگ در زمینه‌ی زیبایی بسیار محبوب شده باشد، آن استفاده از ماسک است. این یک قدم راحت برای اضافه شدن به روتین زیبایی‌تان است و معمولا تأثیر آن را خیلی سریع می‌بینید. اما معمولا فراموش می‌شود یا به طور کامل انجام نمی‌شود و مشکل اصلی این است که ما اغلب نمی‌دانیم کدام ماسک خوب است یا روی چه مواد تشکیل‌ دهنده‌ای باید تمرکز کنیم. متأسفانه بدین معنی است که پوست‌تان را خراب می‌کنید. خوشبختانه ما با چارمین کوپر، مدیر آموزشی در درمالوجیکا کانادا صحبت کرده‌ایم تا ما را برای مطمئن شدن از دستیابی به بیشترین نتیجه از ماسک‌هایمان راهنمایی کند و همچنین در زمینه‌ی انتخاب مواد تشکیل‌دهنده با توجه به نوع پوست و زمینه‌ی مورد اهمیت نیز به ما توصیه‌هایی کند.

کوپر می‌گوید: “برای کسب بیشترین نتیجه از تجربه‌ی ماسک‌گذاری صورت‌تان نیاز نیست تا برای مدت طولانی آن را روی پوست‌تان قرار دهید. ماسک‌گذاری یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای درمان نگرانی‌های پوستی است؛ تنها ۵ الی ۷ دقیقه زمان کافیست تا تفاوت‌های قابل‌توجه‌ای را در پوست‌تان مشاهده کنید.” خب، این چه معنی می‌دهد؟ بهانه‌ای برای استفاده نکردن از ماسک ندارید. آماده‌اید؟ پس با مواد تشکیل‌دهنده‌ی مناسب ماسک‌گذاری‌تان را شروع کنید.

اگر پوست خشک یا کم‌آب دارید

اگر پوست‌تان فاقد درخشندگی است یا وقتی پوست‌تان را به آرامی می‌کشید سریع برنمی‌گردد، احتمالا پوست شما خشک است. کوپر پیشنهاد می‌کند به دنبال مواد تشکیل‌دهنده‌ای مانند اسید هیالونوریک (برای رطوبت رسانی به پوست) و ترکیبات نرم‌کننده مانند بابونه باشید. می‌توانید هردو ترکیب را در محصول Dermalogica Skin Hydrating Masque پیدا کنید. ( موجود در سالن‌های زیبایی و ماساژ حرفه‌ای)

اگر پوست تیره و فاقد درخشندگی دارید

در گذشته دچار آفتاب سوختگی شده‌اید؟ احتمالا به ماسکی با کمی عملکرد لایه‌برداری و کمی ترکیبات تجدید کننده نیاز دارید. برای لایه برداری به دنبال اسید‌های لاکتیک و مالیک و برای روشن کردن چهره‌تان به دنبال ویتامین C در ترکیبات باشید. ما عاشق محصول Juice Beauty Green Apple Peel Sensitive هستیم.

اگر پوستی با منافذ بسته یا مستعد آکنه دارید

به دنبال ترکیبات تمیزکننده باشید که منافذ پوست تان را پاک کند و آلودگی‌های باقی مانده را جذب کند. زغال سنگ ،بهترین گزینه ی شما در این جا است. این ترکیب با عملکردی مشابه آهن ربا، منافذ پوست تان را باز می کند و تمام چربی و آلودگی ها را جذب می‌کند. اگر پوست تان مستعد آکنه است، به دنبال ماسک هایی حاوی سالیسیلیک اسید باشید. کوپر می‌گوید:” ماسک های حاوی سالیسیلیک اسید در ارائه خواص ضد باکتری و ضد التهاب فوق العاده عمل می‌کنند.” آن ها باعث آرام شدن پوست های ملتهب و مستعد آکنه می‌شوند مانند ماسک Beautycounter Purifying Charcoal Mask.

اگر تغییر رنگ دارید

تغییر رنگ پوست مانند لکه ‌های پوستی، اغلب ناشی از آفتاب سوختگی هستند. کوپر می‌گوید:” ویتامین‌های A، B، C، E و Fبرای درمان پیری پیش از موعد پوست، ضروری هستند.” از یک ماسک مولتی ویتامین یا ماسک‌هایی حاوی درصد بالایی از ویتامین‌های ذکر شده مانند DermalogicaAgesmartMultiVitamin Power Recovery Maskاستفاده کنید. ( موجود در سالن‌های زیبایی و ماساژ حرفه‌ای)

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید