مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

تفاوت بین کره‌ی بدن و لوسیون بدن چیست؟

با این همه محصولات مرطوب کننده که وجود دارد، یک انتخاب هوشمندانه برای مراقبت از پوست سخت شده است. به اعتقاد دکتر مایکل کاپلند جراح پلاستیک، برای سالم نگاه داشتن پوست، دو نوع مرطوب کننده وجود دارد: humectant ها و lubricant ها. این عناصر هیدراته کننده، معمولا هم در کره و هم در لوسیون بدن یافت می‌شوند. از اینرو آشنا شدن با مواد تشکیل دهنده و فهمیدن برچسب محصولات و البته نوع پوستتان، به شما اطمینان خواهد داد که بهترین نتیجه را از هر نوع محصولی دریافت کنید.

برچسب محصولات

با وجود اینکه اجزای تشکیل دهنده، برای طبقه‌بندی یک محصول بعنوان کره‌ی بدن یا لوسیون بدن نقش دارند، اما هیچ استانداردی برای اینکه شرکت‌ها محصولاتشان را چه بنامند تا مصرف کنندگان گول نخورند وجود ندارد.

این بدین معنی است که یک محصول حتما نباید حاوی کره باشد تا آنرا کره‌ی بدن بنامند. به اعتقاد جفری آن هال، زیبا شناس، در مرحله‌ی اول، بافت و غلظت محصول است که دسته بندی آنرا برای مصرف کنندگان مشخص می‌کند.

مبنا و اساس کره‌ی بدن

هال می‌گوید: مرطوب کننده‌هایی که بنام کره‌ی بدن شناخته می‌شوند، بر خلاف لوسیون‌ها معمولا سنگین‌تر، نرم کننده‌تر، و مجلل ترند. هنگامی که مرطوب کننده‌ای حاوی ماده روان کننده‌ای مثل کره درخت روغن قلم، یا حاوی روغن‌های طبیعی مثل روغن نارگیل، زیتون یا جوجوبا باشد، کاملا روی سطح پوست را خواهد پوشاند و مانع ارتباط بین پوست و فضای بیرون خواهند شد.

این ممانعت باعث خواهد شد تا رطوبت بر پوستتان مهر و موم شده و پوستتان در برابر آلودگی‌ها و صدمات محیط در امان بماند.

مبنا و اساس لوسیون بدن

محصولاتی که ذیل دسته بندی لوسیون‌ها قرار می‌گیرند، معمولا در غلظت سبک ترند، چربی کمتری دارند، لیز نیستند، و با هر نوع پوستی هم سازگارند. یکی از مزایای اصلی لوسیون‌ها این است که می توانند رطوبت فعلی پوست را حفظ کنند. محصولات این چنینی حاوی humectant هستند.

به گفته وبسایت Skin Care Rx پوست‌های خشک، بیشتر از چربی، دچار کمبود رطوبت هستند که باعث می‌شود محصولات جذب کننده‌ی رطوبت، نسبت به کرم‌ها وروغن‌ها، انتخاب بهتری باشند.

هال می‌گوید که هیدروکسی آلفا و اسید هیالورونیک، از متداول‌ترین جاذب‌های رطوبت در لوسیون‌ها هستند و بعد از اینکه مانند لایه بردار عمل می‌کنند، از غشای میانی پوست تا لایه‌ی اپیدرم را آبرسانی می‌کنند.

توجه

کره‌ی بدن ممکن است بر روی پوست چرب باعث ایجاد جوش شود. پوشش کاملی که ایجاد می‌کند منافذ پوست را مسدود کرده، و زمین حاصلخیزی را برای تلفیق باکتری‌ها با چربی فراهم می‌کند.

بنابراین محصولاتی که منافذ را کاملا مسدود نمی‌کنند امتحان کنید. همچون کره‌ی کاکائو که ربوطت را حفظ کرده اما به پوست اجازه می‌دهد تا بصورت نرمال تنفس کند.

در مجموع، لوسیون‌ها را می توان بخاطر بافت خاص و سبکشان، بیشتر از کره‌ی بدن استفاده کرد. مخصوصا برای آنهایی که مستعد جوش و آکنه هستند نیز بهتر است. هال پیشنهاد می‌دهد: نوع پوستتان را بشناسید و مطمئن شوید که فهرست محتویات محصولات را قبل از خرید خوانده‌اید.

اخطار

باید حواستان به برخی از ترکیباتی که معمولا هم در کره‌ی بدن و هم در لوسیون‌ها یافت می‌شوند باشد، چرا که می‌توانند پوستتان را آزرده یا به آن آسیب برسانند.

دکتر کوپلند می‌گوید از لانولین که می‌تواند تحریک کننده و بسیار سنگین باشد و روغن‌های معدنی و نارگیل که می‌توانند منافذ پوست را مسدود کنند، استفاده نکنید.

همچنین اگر به آجیل‌ها حسایت دارید باید مراقب محتوای محصولات مراقبت از پوستتان باشید. همچنین سیلیکون و دایمتیکون نیز بعنوان موادی شناخته می‌شوند که منافذ پوست را مسدود می‌کنند.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید