کالری مواد غذاییشاخص توده بدنی

نوار پاک کننده منافذ پوست چطور کار می کند؟

آیا چسب های بینی اثر دارند؟

رفع منافذ مسدود پوست موضوعی ست که همه می‌توانند از راهنمایی در این زمینه استفاده کنند. تمیزکننده‌ها و لایه بردارهایی هستند که می توانند به رفع منافذ مسدود پوست کمک کنند، ولی ۱۰۰٪ موثر نیستند. یک چیز که مردم، اغلب نادیده می گیرند و فکر می‌کنند اثر نمی‌کند نوار پاک کننده‌ی منافذ پوست است.

در واقع این نوارها خیلی موثرند و باکتری و آلودگی جمع شده در منافذ را یه خوبی از بین می برند. دلیل اصلی توجه نکردن مردم به این نوارها این است که طریقه‌ی کارشان را متوجه نمی‌شوند.

هنگامی که درک درستی از طریقه‌ی رفع منافذ مسدود توسط این نوارها پیدا کنید، آرزو خواهید کرد که کاش سالها پیش به استفاده از آن‌ها روی آورده بودید.


نوارهای پاک کننده‌ی منافذ پوست چه هستند؟

نوارهای پاک کننده، نوارهای چسبنده‌ای هستند که محکم به پوستتان می‌چسبند. آن ها مخصوص کار روی بینی، پیشانی، چانه و گونه‌ها ساخته شده‌اند. آن‌ها به رفع چربی و باکتری از منافذ و در نتیجه از بین بردن منافذ مسدود کمک می کنند.


نوارهای پاک کننده‌ی منافذ پوست چطور کار می‌کنند؟

نوارهای پاک کننده یک لایه‌ی چسبناک داخلی دارند. چسب به پوست می چسبد و گیرایی بسیار محکمی ایجاد می‌کند. چسب همه‌ی آلودگی، چربی و باکتری هایی که منافذ را مسدود کرده‌اند جذب می کند.

نوار پاک کننده را برای ده تا پانزده دقیقه روی پوستتان قرار می‌دهید تا چسب آن بتواند کارش را به خوبی انجام دهد. زمانی که چسب خشک شود شروع به بیرون کشیدن این عوامل مضر از پوست می‌کند.

وقتی که نوار را از روی پوستتان بردارید آلودگی، چربی و باکتری را هم همراه آن از پوستتان پاک می‌کنید. نوارهای پاک کننده به شدت اثرگذارند. در اولین استفاده متوجه خواهید شد که ۸۰٪ منافذ پوستتان پاک شده‌اند.

با استفاده‌ی مستمر پوستتان را در بهترین شرایطی که تا به حال داشته خواهید یافت. البته نباید هر روز از این نوارها استفاده کنید چرا که می تواند باعث ناراحتی پوستی شود.


اشکال استفاده از نوارهای پاک کننده‌ی منافذ پوست

نکات مثبت بسیاری در استفاده از نوارهای پاک کننده وجود دارد ولی مصرف آن‌ها عوارضی هم دارد. اولین نکته‌ی منفی آن هدف قرار دادن محدوده های کوچک است.

برای پوشش تمام صورت نسبتا کوچک‌اند، و نیاز خواهید داشت که تعداد زیادی از آن‌ها را خریداری کنید و در نتیجه هزینه‌ی زیادی را متقبل شوید. همچنین برای قرار دادن روی پیشانی، گونه‌ها و چانه طراحی مناسبی ندارند ولی روی بینی به خوبی قرار می گیرند.

اشکال دیگر نوارهای پاک کننده این است که می‌تواند سوزش و ناراحتی زیادی برای پوست‌های حساس ایجاد کند. ابتدا روی دستتان یک نوار را آزمایشی استفاده کنید تا مطمئن شوید به آن حساسیت ندارید.

غیر از این موارد نوارهای پاک کننده‌ی منافذ پوست محصولات زیبایی بسیار مفیدی هستند که به پاک نگه داشت پوستتان کمک بسزایی می‌کنند. استفاده‌ی منظم از آن ها آلودگی، چربی و باکتری پوستتان را از بین می‌برد و پوستی تازه و تمیز به شما می بخشد.


آیا چسب های بینی اثر دارند؟

چسب های بینی به دلیل قدرت رضایت‌بخش خود در از بین بردن جوش های و دانه‌های سرسیاه با یک چسب ساده مشهورند، با این حال هنوز درباره‌ی اینکه چطور کار می‌کنند و چقدر در پاکسازی پوست موثر و ایمن هستند، سردرگمی وجود دارد.

اساسا، نوارهای بینی مثل بخش چسب‌دار چسب زخم اما چسبناک‌تر هستند. وقتی آنها را روی بینی خود می‌زنید، لایه‌ی رویی پوست که منافذ را پر می‌کند را همراه با چربی اکسید شده درون آنها که باعث ایجاد دانه‌های سیاه می‌شود، از بین می‌برید.

نتیجه این که منافذ پوست شفاف‌تر و کوچک تر به نظر می‌رسند.

هشدار این است که نوارها، برای پیشگیری از جوش های سر سیاه و پاکیزه نگه داشتن منافذ کاری انجام نمی‌دهند.

مساله‌ی دیگر در مورد کارایی این نوارها بستگی به توانایی کاربرد در پیروی از دستورالعمل‌ها دارد. عدم استفاده از آب کافی و نچسباندن نوار به گوشه‌ها و شیارهای بینی باعث می‌شود که نوار کاملا نچسبیده و چربی درون منافذ را بیرون نکشد.

چسب های بینی به عنوان راه‌حل سریع برای از بین بردن دانه‌های سرسیاه سطحی و چربی عالی هستند، اما بزرگترین مشکل آنها این است که نتیجه بسیار موقتی است. استفاده از چسب بینی، روش خوبی برای آماده کردن پوست برای بیرون رفتن است، اما برای باز کردن دایمی منافذ و پیشگیری از جوشهای سر سیاه در آینده کاری نمی‌کند.

هرچند استفاده‌ی گهگاه از چسب های بینی ضرری ندارد، اما استفاده‌ی مداوم از آنها می‌تواند مضر باشد.

به جای تکیه کردن به چسب های بینی، بهتر است روش های مراقبت از پوست برای درمان و پیشگیری از جوش های سر سیاه را دنبال کنید.

در طولانی مدت، چسب های بینی ممکن است مقدار زیادی از چربی طبیعی پوست را از بین برده و باعث ایجاد آکنه و پارگی و کشیده شده منافذ شوند.

اگر بعد از مشاهده‌ی آثار آسیب یا نازکی پوست، به استفاده از چسب ها ادامه دهید می‌تواند باعث مشکلات متعددی از زخم تا رگهای عنکبوتی و تشدید تدریجی دیگر مسایل پوستی، مثل روزاسه شود.

به جای تکیه بر چسب های بینی برای پاکسازی مرتب منافد پوستی، از یک لایه‌بردار به عنوان بخشی از برنامه‌ی مراقبت پوست خود استفاده کنید و چسب های بینی را فقط برای مواقع خاص نگه دارید.


درست کردن نوار پاک کننده منافذ پوست خانگی

نوار پاک کننده منافذ پوست

آیا دوست دارید که از نوارهای پاک کنده‌ی منافذ پوست استفاده کنید تا پوستی بدون دانه‌های سرسیاه و با ظاهری عالی داشته باشید؟ نوارهای منافذ پوست زیادی وجود دارند که می‌توانید از فروشگاه بخرید یا آنها را به آسانی در خانه تهیه کنید. مانند هر دستور خانگی دیگر، قبل از استفاده روی صورتتان، این مواد را امتحان کنید و از بکاربردن آنها روی پوست ملتهب، تحریک شده و متورم خودداری کنید.

مطلب زیر را بخوانید تا یاد بگیرید که چطور نوارهای پاک کننده‌ی منافذ پوست خانگی خودتان را درست کنید!

طرز تهیه نوار پاک کننده‌ی منافذ پوست خانگی توسط «میشل فن»

 • یک قاشق سوپ خوری ژلاتین بدون طعم
 • یک قاشق سوپ خوری شیر
 • یک کاسه که بتوان در مایکروویو قرار داد
 • قلم موی کوچک

ژلاتین بدون طعم و شیر را در کاسه با هم مخلوط کنید تا غلیظ شود. کاسه را با محتویاتش بمدت ۱۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید. قلم مو را در داخل مخلوط آب شده فرو ببرید و درجه حرارت آن را در پشت دستتان امتحان کنید تا مطمئن شوید که بیش از حد داغ نیست. با قلم مو، این مخلوط را روی تمام بینی تان بمالید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید تا خشک شود. وقتی کاملا روی بینی خشک شد، به آهستگی آن را از روی پوستتان بکشید.

طرز تهیه نوار پاک کننده منافذ بینی ژلاتین و آب توسط eHow

 • یک قاشق سوپ خوری ژلاتین بدون طعم
 • سه قاشق سوپ خوری آب داغ

ژلاتین و آب داغ را با هم مخلوط کنید تا خمیری مانند عسل ایجاد شود. برای بدست آوردن غلظت مناسب، ژلاتین و آب بیشتری اضافه کنید. آن را روی یک تکه کاغذ شفاف یا نوار پخش کنید و روی بینی‌تان قرار دهید (همانطور که از نوارهای معمولی فروشگاهی استفاده می کنید). اجازه دهید که بمدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی بینی بماند تا خشک شود. سپس به آهستگی آن را بکشید.

نوار منافذ بینی چسبناک توسط eHow

 • چسب قابل شستشو

یک لایه نازک از چسب روی بینی تان بزنید. از تماس آن با چشم و دهان خودداری کنید. بگذارید خشک شود. بعد از اینکه چسب کاملا خشک شد، آن را به آهستگی بکشید!


افزایش کارایی نوارهای باز کننده‌ی منافذ پوست

پاک کردن منافذ پوست

اگر می‌توانستم تبلیغات نوارهای باز کننده‌ی منافذ پوست را دوباره بنویسم، پایان تبلیغات اینگونه می‌شد:

بازیگر زن، نوار را از روی صورتش بر می‌دارد و با دیدن کثیفی و چربی که به آن چسبیده منقلب می‌شود. سپس به سمت آینه حمام خم می‌شود و به صورت زشت و زننده‌اش با دانه‌های سرسیاهی که هنوز روی بینی‌اش باقی‌مانده، نگاه می‌کند!

در مورد من اشتباه نکنید! من این نوارها را دوست دارم، و می‌دانم که آنها بدون هیچ دردی، ما را از شر دانه‌های سرسیاه خلاص می‌کنند، و عاشق لحظه‌ی جالبی هستم که شما به کثیفی و روغنی که از منافذ پوستتان بیرون کشیده شده نگاه می‌کنید! فقط آرزو می‌کنم که ای کاش این چسب‌ها کمی بهتر عمل می‌کردند.

نوارهای باز کننده هرگز تمام جوش‌های سرسیاه مرا از بین نبرده‌اند و صادقانه بگویم، آنها بیشتر از اینکه کثیفی و روغنی را بردارند،آنها را روی پوست باقی می‌گذارند! من ویدیویی به اسم «چطور کارایی نوارهای باز کننده‌ی منافذ را بیشتر کنیم» را تماشا می‌کردم. می‌توانید این ویدیو را که توسط آرایشگری بنام مک تهیه شده، اینجا در youtube ببینید.

در این ویدیو مک نشان می دهد که چطور یک محلول لایه بردار آماده کنیم، تا باعث شود با شل شدن منافذ بسته شده، برداشتن دانه‌های سرسیاه آسانتر شود. او فقط از آب و جوش شیرین استفاده می‌کند!

من فورا به سمت آشپزخانه دویدم تا این مواد را با هم مخلوط کنم. ۲۰ دقیقه بعد، با احتیاط نوار را به عقب کشیدم و فهمیدم که این روش بسیار موثر است. ترکیب این محلول روی نوار، حداقل دو برابر زمانی که فقط از نوار باز کننده‌ی منافذ استفاده می‌کردم، دانه‌های سرسیاه را برداشت. پس حتما این روش را امتحان کنید.

به این مواد نیاز دارید:

 • ۱ قاشق چای خوری جوش شیرین
 • ۱ فنجان آب
 • ۲ عدد پد یا پنبه‌‌ی توپی
 • ۱ عدد نوار باز کننده‌ی منافذ

مراحل انجام کار:

 1. جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و پدهای پنبه‌ای را در این مخلوط فرو ببرید تا خیس شوند.
 2. پد را فشار دهید تا مایع اضافی از آن خارج شود و آنرا محکم روی بینی و گونه‌تان فشار دهید تا بچسبد. 10 دقیقه صبر کنید و سپس پد را بردارید.
 3. دوباره بینی‌تان را با مخلوط آب و جوش شیرین خیس کنید و نوار را روی آن بگذارید و برای هر سمت بینی کمی صبر کنید.
 4. حالا نوار را بردارید و با دانه‌های سرسیاه خداحافظی کنید!

نکته:

از اضافه کردن جوش شیرین بیشتر به این مخلوط اجتناب کنید. چرا که باعث می‌شود این محلول کم اثر شود! چون مقدار اضافه‌ی جوش شیرین، مانع از چسبیدن نوار به پوست خواهد شد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین ایمیل

10 نظر

 1. سلام به همه …
  از بنزوئیل پراکسید استفاده کنید! منم پوست چربی دارم و هر هفته از نوار تمیز کننده ی بینی استفاده میکردم ولی ۱۰۰% جواب نمیداد و باعث حساسیت میشد! البته بنزوئیل پراکسید هم یکم اذیت میکنه ولی شاید به خاطر این هست که من بینیم رو عمل کردم و پوست بینیم یکم حساسه! ولی ۱۰۰% پوست بینی رو تمیز میکنه و خیلی موثر هست …
  البته هر سه/ چهار روزی یکبار استفاده میکنم و روز اول یکم پوست بینیم قرمز و ملتهب میشه ولی عالیه …

 2. واقعا سایت فوق العاده ای دارین. ممنون از زحماتتون.
  من با این چسب های پاک کننده در این مقاله آشنا شدم و الان مدتی ای هست که از این چسب ها استفاده میکنم واقعا تاثیر داشت. چون من برای رهایی از شر این دانه های سرسیاه راه های فراوانی را امتحان کرده بودم که هیچ کدام جواب نداده بود. اما حالا با این چسب ها خیلی صورتم سفیدتر شده اما هنوز کامل از بین نرفته است.

  1. باعث خوشحالی ماست فرنوش عزیز؛
   امیدواریم بزودی کاملا صورتتون پاکسازی بشه :)

 3. سلام ممنون از مطالب مفیدتون.اره خیلی موثر مخصوصا واسه خارج شدن دونه های سر سیاه از پوست.نوار مخصوص پیشانی چانه و گونه هم هست البته من از مالزی خریداری کردم ایران نپرسیدم.فقط یه سوال چرا این نوارا بوی سیگار میدن اما عکس چای سبز روشونه؟

  1. سلام لیلا؛
   این که چرا روی بسته‌بندی عکس چای سبزه ولی بوی سیگار می‌ده رو باید از شرکت تولید کننده‌ی اون محصول بپرسید.
   اما حق با شماست، برخی برندها واقعا بوی نامطبوعی میدن، ظاهرا هم هرچقدر بوی بد بیشتری داشته باشن، کارایی کمتری دارن :)

  2. چای سبز به طور کلی کمی بوی سیگار میدهد چون چای های بسته ای یا برگ چای سبز که قبلا گرفتم همین بو را میداد.

   من از ایران این چسب ها را خریدم با بوی آلوورا است. خیلی خوشبو است.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *