مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتتسکین درد آفتاب سوختگی

تسکین دهنده‌های خانگی آفتاب سوختگی
(امتیازی ثبت نشده است)

می‌دانیم که شما نسبت به مراقبت از پوستتان در برابر آفتاب بسیار حساس هستید، اما گاهی اوقات کرم ضد آفتاب، به تنهایی جلوی نور خورشید را نمی‌گیرد. اگر روی بدنتان یک آفتاب سوختگی زشت و غیر قابل تحمل دیدید، می‌توانید از این سه تسکین دهنده‌ی پوست خانگی و کاملا طبیعی استفاده کنید. این‌ها التهاب را کاهش می‌دهند و روند بهبودی پس از آفتاب سوختگی را سرعت می‌بخشد.

تکه های آلوئه ورای یخ زده

۱. ژل کاملاً خالص آلوئه ورا
۲تکه‌های یخ

آلوئه ورا بهترین درمان برای پوست آفتاب سوخته و تحریک شده است. اما بجای اینکه آنرا مستقیما بکار ببرید، آلوئه ورا را با قطعات یخ، منجمد کنید تا حس خنکی بیشتری ایجاد کند. در آفتاب گرم تابستان، پوستتان سپاسگزار شما خواهد بود.

همچنین بخوانید: بهترین درمان آفتاب سوختگی

تسکین دهنده‌ی ماست

۱. ماست پر چرب
۲. و یا کفیر پر چرب (که در فروشگاه‌های بزرگ موجود است)

یونانی‌ها، روس‌ها و مردم اروپای شرقی می‌دانند که ماست چه فوایدی دارد و معمولا از آن در برنامه‌های روزمره‌ی مراقبت از پوستشان استفاده می کنند. در واقع اسید لاکتیک موجود در ماست (و البته اکثر محصولات لبنی) روند جایگزینی سلول را سرعت می‌بخشد و پوست، سریع‌تر بهبود می‌یابد.

به همین دلیل، ماست یک تسکین دهنده‌ی کامل برای بعد از آفتاب سوختگی به حساب می‌آید. فقط مطمئن باشید که ماست یا کفیر پر چربی که می خرید اصل باشد. مقدار زیادی ماست را مانند مرطوب کننده روی پوستتان پخش کنید.

درمان سوختگی با چای

۱. دو یا چهار عدد چای کیسه‌ای
۲. سه تا چهار فنجان آب جوش
۳. یک کاسه یا ظرف شیشه‌ای
۴. یک لیف لطیف

درمان آفتاب سوختگی، یکی از خواص عالی چای است! اسید تانیک موجود در چای سیاه، حرارت را از پوست دور کرده و پوست را خنک می‌گرداند. یک ظرف بزرگ آب را جوش بیاورید و به مدت ۱۰ دقیقه چای کیسه‌ای را در آن قرار دهید. چای را در یک ظرف شیشه‌ای بریزید و بگذارید خنک شود یا چند تکه یخ در آن بیندازید.

وقتی کاملا خنک شد، با یک لیف لطیف به آرامی و به دفعات آنرا روی ناحیه‌ی آفتاب سوخته بمالید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید