مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

۷ نکته مهم که باید درباره کرم ضد آفتاب بدانید

آمریکایی‌ها هر ساله میلیاردها دلار صرف خرید سرم‌های ضد پیری، کرم‌های ضد چین و چروک و سایر محصولات گران‌قیمت می کنند، به این امید که ظاهری جوان داشته باشند. مساله‌ای که بسیاری از مردم نمی دانند این است که یکی از بهترین رازهای زیبایی ضد پیری، قیمت بسیار پایینی دارد و در داروخانه محل زندگی تان در دسترس شماست. و این چیزی نیست جز کرم ضد آفتاب!

ضد آفتاب نه تنها می تواند از نشانه‌های آشکار پیری جلوگیری کند که در نتیجه قرار‌گرفتن در زیر نور آفتاب بوجود می آیند، بلکه می تواند از شما در برابر سرطان پوست که شایع ترین سرطان در ایالات متحده  آمریکا است نیز محافظت کند.

اشعه فرابنفش یا UV خورشید، گذشته از آن که باعث ایجاد چین و چروک و لکه‌های قهوه ای رنگ روی پوست می شود، به DNA  سلول‌های پوست آسیب می رساند و ذاتا منجر به سرطان پوست می‌شود.به گفته انجمن سرطان آمریکا، امسال بیش از ۳٫۵ میلیون نفر در ایالات متحده، مبتلا به سرطان سلول پایه‌ای و سرطان سلول سنگفرشی،  تشخیص داده خواهند شد.۷۴۰۰۰ نفر دیگر متوجه خواهند شد که ملانوما یا جدی‌ترین نوع سرطان پوست دارند. ملانوما می‌تواند در تمام بدن گسترش پیدا کند و متداول ترین شکل سرطان در جوانان ۲۵ تا ۲۹ ساله می باشد و انتظار می رود که منجر به مرگ حدودا ۱۰ هزار مرگ و میر در سال می‌شود.

خبر خوش این است که استفاده از کرم ضد آفتاب به عنوان قسمتی از یک برنامه کلی محافظت و مراقبت در مقابل آفتاب می‌تواند میزان قرارگیری شما در معرض اشعه فرابنفش را به حداقل برساند. اشعه فرابنفش عاملی خطرناک و سرطانزا اما قابل کنترل است. اما رو‌به‌رو شدن با تعداد بی‌شماری  محصولات ضد‌‌آفتاب می‌تواند گیج کننده باشد.کدام یک برای شما مناسب است؟ در اینجا چند نکتهکه باید هنگام انتخاب و استفاده از کرم ضد‌آفتاب به یاد داشته باشید را بیان می کنیم تا بدانید که کدام کرم ضد‌آفتاب برای شما مناسب است.

 برنامه ‌ای برای حفاظت در مقابل آفتاب داشته باشید

کرم ضد‌آفتاب فقط بخشی از یک روش موثر حفاظت در برابر آفتاب است. روزتان را به شکلی برنامه‌ریزی کنید که بین ساعت ۱۰ صبح و ۴ بعدازظهر، کمتر در معرض آفتاب قرار بگیرید، هنگامی‌که بیرون از منزل هستید، سعی کنید در سایه راه بروید و از لباس‌های محافظ ماند پیراهن‌های آستین‌بلند و کلاه لبه پهن استفاده نمایید. تمام اینها به کاهش احتمال ابتلا به پیری زودرس و سرطان پوست کمک خواهد کرد.

SPF یا توان محافظت در برابر آفتاب

سابقه آفتاب سوختگی، خطر ابتلای شما به سرطان پوست را افزایش می دهد.مقدار SPF یک کرم ضدآفتاب به شما نشان می دهد که آن محصول، در برابرUVB یا پرتو فرابنفش B (نوعی که باعث سوختن پوست می شود) چه مقدار از پوست محافظت می کند. SPF، مقیاسی است که نشان می دهد چندین بار زمانی‌که ضد آفتاب نمی زنید، می توانید قبل از سوختن پوستتان در آفتاب بمانید. SPF مقیاسی است که بیانگر تعداد دفعاتی است که با کرم ضد‌آفتاب می توانید در آفتاب قرار بگیرید قبل از آنکه پوستتان بسوزد نسبت به زمانی که بدون کرم ضد آفتاب هستید.

اگر بدون زدن کرم ضد آفتاب معمولا ۱۰ دقیقه طول می کشد تا پوستتان بسوزد، استفاده کردن از کرمی ضد‌آفتاب با SPF 30، از نظر تئوری به شما امکان می دهد که قبل از سوختن پوست ۳۰۰ دقیقه زیر آفتاب بمانید. با این حال اگر شما ضد آفتاب کمتری نسبت به مقداری که تولید کننده در هنگام تست کردن SPF مورد استفاده قرار داده را به پوستتان بزنید، ممکن است آن سطح از محافظتی که فکر می کنید را دریافت نکنید.برای اطمینان، از ضدآفتابی با SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید.

طیف گسترده یا محافظت در مقابل هر دو نوع اشعه فرابنفش UVA و UVB

در حالی‌کهSPF، تنها به میزان محافظت در برابر اشعه UVB مرتبط است، برای محافظت از شما در برابر اشعه‌های UVA (نوعی که باعث پیری زودرس پوست شده و می تواند به سرطان پوست منجر شود.) نیز مهم است. روی محصول به دنبال اصطلاح “طیف گسترده” باشید. این به این معناست که کرم ضدآفتاب با چنین برچسبی، از مقررات جدید سازمان غذا و دارو آمریکا در مورد محافظت در برابر هر دو اشعه‌های UVA و UVBپیروی می کند.

“مقاوم در برابر آب” و دیگر چیزها

براساس مقررات جدید FDA، تولید کنندگان دیگر نمی توانند محصولاتشان را با عناوینی مانند “ضد نفوذ اشعه در پوست”، “ضد آب” یا “ضد عرق” معرفی کنند چون انجام این کار، در اثربخشی آنها مبالغه می کند. ضدآفتابی که برچسب “مقاوم در برابر آب” را دارد، باید مشخص کند که آیا اثربخشی اش را در طول شنا کردن یا عرق کردن برای ۴۰ دقیقه یا ۸۰ دقیقه حفظ می کند یا نه.

مواد تشکیل دهنده کرم ضد آفتاب

مواد تشکیل دهنده فعال در ضد آفتاب‌ها به دو دسته تقسیم می شوند: شیمیایی (مانند آووبنزون یا اکسی‌بنزون) و فیزیکی(اکسید‌‌‌ روی، دی اکسید تیتانیوم).اگر در مورد مواد تشکیل دهنده شیمیایی نگران هستید و بخصوص اگر پوست حساسی دارید، کرم ضدآفتابی فیزیکی که یک حفاظت طیف گسترده خوب را فراهم خواهد کرد، انتخاب کنید.

الویت‌های شخصی

مطمئن شوید ضدآفتابی را انتخاب می کنید که دوست دارید و حتما از آن استفاده خواهید کرد. اگر بو یا حس آن را دوست ندارید، احتمال آن وجود دارد که به صورت استفاده‌نشده در قفسه داروهایتان بماند، جایی که هیچ فایده ای برایتان نخواهد داشت.

استفاده صحیح از کرم ضدآفتاب

استفاده کردن از ضدآفتاب بطور موثر، به اندازه ضد‌‌‌آفتابی که انتخاب می کنید، اهمیت دارد. قبل از خارج شدن از منزل، آن را روی پوستتان بمالید.از مقدار کافی ضدآفتاب استفاده کنید.قاعده کلی این است: در هنگام پوشاندن کل بدنتان، باید از یک اونس یا (تقریبا ۲۹ گرم) ضد آفتاب استفاده کنید. مراقب باشید به تمام قسمت‌های پوستتان که در معرض آفتاب قرار می گیرند، ضد آفتاب بزنید.

هر ۲ ساعت یا بلافاصله بعد از شنا کردن، خشک کردن با حوله یا تعریق زیاد، ضد آفتاب را تجدید کنید. کرم ضدآفتاب، یک ابزار مهم در به حداقل رساندن آسیب های پوستی ناشی از اشعه‌های مضر خورشید است. با استفاده کردن از آن بعنوان بخشی از یک برنامه کلی حفاظت در برابر آفتاب، با خیال راحت از هوای آزاد لذت ببرید. پوستتان، سپاسگزار شما خواهد بود. آیا هر روز از ضدآفتاب استفاده می کنید؟ SPF ضدآفتاب شما چند است؟ ضدآفتاب مورد علاقه شما کدام است؟ چگونه انتخاب می کنید که از کدام ضدآفتاب استفاده کنید؟ نظراتتان را در زیر با ما در میان بگذارید.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید