مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر


۱۲ ترفند درباره اصلاح موهای پا

خیلی از خانم‌ها از اینکه دوباره تابستان از راه برسد می‌ترسند. چرا که مهارت یا عدم مهارت اصلاح پایشان در معرض نمایش قرار خواهد گرفت. مردان خیلی انگشت شماری دوست دارند تا بدن همسرشان مو داشته باشد، پس تیغ خود را آماده کنید و این نوشته را بخوانید. من برای اولین بار زمانی که یک نوجوان بودم موهای پای خودم را اصلاح کردم (درست مانند همه) و البته همیشه هم اطراف قوزک پایم را می بریدم. در این نوشته ۱۲ ترفند درباره اینکه «چطور موهای پای خود را بدون بریدن بدنتان اصلاح کنید» آورده شده است.

۱- در یک دوش آب گرم و یا وان حمام اصلاح کنید

اگر برایتان امکان دارد پای خود را در زیر دوش آب گرم و یا در وان حمام این کار را انجام دهید.

۲- تا پایان حمامتان صبر کنید

پیش از آنکه موهای پایتان را اصلاح کنید تا پایان حمامتان صبر نمایید. به این ترتیب موهای پای شما کمی نرم تر خواهند شد که باعث می‌شود بتوانید راحت‌تر پای خود را اصلاح نمایید.

۳- چه موقعیتی بهتر است؟

زمانی که می‌خواهید اصلاح کنید، اگر در حمام خود وان دارید، باید بر روی لبه ی آن بنشینید. اگر جایی برای نشستن نیست، پای خود را در مقابل دیوار حمام بالا بیاورید. در هر حال اطمینان حاصل کنید که کاملا تعادل دارید.

۴- مقدار کمی کرم اصلاح، استفاده کنید

هنگام استفاده از کرم اصلاح، باید مقدار کمی از آن را به کار ببرید. آنرا به قسمتی که کف قابل توجهی وجود دارد مالیده و بر روی پای خود پخش کنید. حواستان باشد، نباید در محلی که کرم  به کار برده‌اید از صابون استفاده کنید، چرا که پوستتان خشک می‌شود.

۵- تیغ را در مرکز قوزک پایتان بگذارید

زمانی که اصلاح پای خود را شروع کردید، تیغ را در مرکز قوزک پایتان گزاشته و با ملایمت تیغ را به بالا بکشید. اگر خیلی پوستتان می سوزد یا ملتهب می‌شود، هم جهت با جهت رویش موهای پایتان تیغ را حرکت دهید. در این صورت، از آن سوزش و التهاب دوری کرده اید.

۶- تیغه را بشویید

بین هر بار که تیغ را روی پایتان می‌کشید، باید تیغه را بشویید. همچنین در هنگام اصلاح، باید اطمینان حاصل کنید که تیغ را مرطوب نگه داشته اید.

۷- از آب سرد دوری کنید

هنگام اصلاح، باید از آب سرد دوری کنید. اگر با آب سرد این کار را انجام دهید، احتمال اینکه پوست خود را ببرید بیشتر می‌شود. همچنین احتمال اینکه برخی از نقاط اصلاح نشوند نیز افزایش پیدا میکند. هیچ چیزی انقدر باعث خجالت نمی‌شود که تکه ی بزرگی از موی پایتان اصلاح نشده باقی بماند.

۸- لایه برداری

این خیلی مهم است که از پوستتان لایه برداری کنید. شما نباید این مرحله را نادیده بگیرید، مخصوصا اگر پوستی خشک دارید. شما باید پوست مرده پایتان را از بین ببرید، این کار باعث می‌شود موها کمی بلند تر شده و راحت‌تر اصلاح شوند.

۹- برای اصلاح پایین مچ پایتان، پای خود را بالا بیاورید

نوبت اصلاحِ پایین مچ پایتان که رسید، شما باید پایتان را بالا بیاورید. در این مرحله، انگشتان پایتان را نیز همانند برامدگی روی پایتان اصلاح کنید. نیازی نیست هر بار، پایین مچتان را نیز اصلاح کنید. معمولا خودتان تشخیص می‌دهید که چه زمانی نیاز به اصلاح پایین مچ پایتان دارید. همچنین توجه داشته باشید که پوست مچ پا به پایین نازک است و براحتی بریده می‌شود، بنابراین احتیاط کنید.

۱۰- ران را فراموش نکنید

هنگام اصلاح، ران خود را از قلم نیندازید. خیلی از خانم‌ها اصلاحِ این قسمت پا را فراموش میکنند. برای اصلاحِ قسمت بالایی پای خود، تیغ را درست بالای زانو گذاشته و به سمت بالا حرکت دهید. به اصلاحِ ران خود ادامه دهید تا زمانی که کاملا صاف و بدون مو شود.

۱۱- محدوده ی زانو را فراموش نکنید

من فهمیده ام که جدا از قوزک پا، محدوده ی زانو سخت ترین قسمت برای اصلاح است. زمان اصلاح زاویه های مختلفی را میتوانید بکار ببرید. بعد از هر بار تیغ کشیدن، انگشتان خود را روی زانویتان بکشید تا هیچ قسمتی جا نماند.

۱۲- با آب گرم بشویید

وقتی اصلاحتان تمام شد، حالا نوبت شستن پایتان با آب گرم است. اطمینان حاصل کنید که کرم اصلاح را کاملا از پای خود شسته اید. زمانی که از حمام بیرون آمدید و اصلاحتان تمام شد، باید چند ساعت تا استفاده از لوسیون پوست صبر کنید. آیا از این ۱۲ ترفند لذت بردید؟ من هر بار که این کا را میکنم از این ترفندها استفاده میکنم و خوشبختانه دیگر قسمت‌های مشکلی مانند زانو و قوزکم را نمی برم.

اشتراک:20 دیدگاه

 1. احمدماهر رضایی در

  چهارده سالم هست رفتم ی دکتری سوزن بزنم تا پامو دید ی نفس راحتی کشبد بخاطر اینکه برای اولین بار یک مرد واقعی دید ن زیاده ن کمه مو پام ولی به مرور زمان زیاد میشه نگران نباشید وقتی شورت میپوشید ی ساپورت کرمی بپوشید هیچی معلوم نمیشه

 2. سلام ببخشید من ده سالم بود که یه دفعه آمدم و موهای دست و پایم را ژیلت زدم حالا می خواهم ببینم میگه کاری کرد که موهایم مثل قبل از این که موهارو زدم بشه ؟ حالا بعد ازاین که سه سال این این موضوع زدن موهام گذشته ولی هنوز خیلی از موهای دست و پایم در نیومده چکار کنم لطفاً هرچه زود تر جواب بدیم احتیاج دارم

 3. سلام
  من پسری ۱۴ ساله هستم و موهای پام زیاده می خواستم بدونم استفاده از تیغ باعث زیاد شدن و ضخیم شدن مو ها می شه یا نه ممنون می شم اگه زود تر جواب بدید

 4. سلام ?

  موم درد داره ولی بهتره با تیغ فقط پاهای خود را اصلاح کنید ?? ولی اگر دست و زیر بغل خود را موم بیندازید به مرور کم میشود هیچ وقت با تیغ این کار را نکنید ?

 5. من14سالمه موی پاهام نسبت به سنم واقعا زیاده….هرکی میبینه اینطور میشه0-0
  این موضوع خیلی آزارم میده!!!این طبیعیه یا نه??لطفا زود جواب بدین

  • سلام دوست عزیز، ژنتیک تعیین کننده‌ی عوامل زیادی است، از جمله پر مویی اندام خاصی در بدن. بنابراین، این موضوع طبیعی است. می‌توانید به راحتی موهای بدنتان را کوتاه نمایید :)

 6. فکر کنم تازگیا مردا هم دارن کم کم بدنشونو زنونه میکنن.منم تصمیم گرفتم موهای بدنمو بزنم با توجه به حرف های دوستان روش استفاده از موم از بقیه روش ها بهتره
  لطفا این روش رو یه نفر کامل توضیح بده!!

 7. سلام. بهترین زمان برای برداشتن موهای دست و پا چه وقت است؟ و آیا احتمال ریزش آن ها وجود دارد؟ چون بیشتر می گویند احتمال ریزش مو های نازک زیاد است. آیا این درست است؟

 8. سلام.
  من وقتی پاهامو تیغ میزنم بعد از 2 ساعت سروع به خرش میکنه و باعث زخم میشه.
  چیکار کنم؟؟؟؟؟

  • سرخاب سفیداب در

   سلام دوست عزیز؛

   اول اینکه پس از دوش یا حمام آب گرم، شیو کنید.
   قبل و بعد از شیو، از پوستتون رویه سایی کنید.
   از ژل‌های شیو استفاده کنید و تیغ رو موافق جهت رویش موها بکشید.
   پس از اتمام شیو، پوستتان را با آب سرد آبکشی و بعد با فشار ملایم حوله خشک کنید.
   این احتمال هم وجود دارد که به تیغ یا به کرم‌هایی که در حال حاضر استفاده می‌کنید حساسیت داشته باشید.

  • بهترین راه اصلاح موهای پا و سینه و شکم برای مردایی که اینکارو میکنن استفاده از نمره ی یک ماشین اصلاحهایی مثل موزر هستش. نه سوزش نه درد نه جوش میاره چون موقع برش مو مثل تیغ نوک موهارو دوشاخه نمیکنه و همچنین مردا چون موهاشون خیلی ضخیم تره همین اندازه که کوتاه بشن کفایت میکنه. تیغ یه مقدار حالت زنانه به بدن مرد میده که اصلا جالب نیست

  • فرشته جان تیغ اصلا باعث کلفت شدن مو نمیشه این ثابت شده اگه حرف منو قبول نداری متونی در اینترنت سرچ کنی.این یه باور قدیمی است

 9. سارینا در

  آی آی پام خون افتاد. باید چه کرد که برای همیشه راحت شوم از دست این موها

نظر خود را بیان کنید