کالری مواد غذاییشاخص توده بدنی

چیکار کنم ناخن نخورم؟

چگونه جویدن ناخن‌هایم را متوقف کنم؟

شاید بنظرتان بیاید که جویدن ناخن ها که بعضی‌ها زمانی که استرس دارند یا دستپاچه باشند بصورت ناخوداگاه انجام می‌دهند، عادتی است که هیچ ضرری ندارد، اما باید بدانید که این عادت مشکلات جدی ای را در بلند مدت در سلامت و زیبایی شما ایجاد خواهد کرد. انگشتان دست شما به نسبت بقیه ی اعضای بدنتان،‌ با میکروب های بیشتری در تماس هستند.

مقدار زیادی از این میکروب ها در زیر ناخن های شما جمع آوری می‌شوند. جویدن آن‌ها، بطور جدی باعث بیماری شما خواهد شد، همچنین ظاهر ناخن هایتان را زشت خواهد کرد. با توجه به اینکه انگشتان و ناخن های دست، یکی از اولین اعضایی است که هنگام نشست و برخاست با دیگران دیده می‌شود، این ایده ی خوبی نیست که اجازه دهیم ظاهر زشتی پیدا کنند.

 1. افزایش مصرف کلسیم

کلسیم باعث خواهد شد تا ناخن ها سالم و قوی‌تر رشد کنن و شکنندگی کمتری داشته باشند. اگر شما مبتلا به کمبود کلسیم باشید، ناخن هایتان شکننده و ضعیف خواهند شد و به همین ترتیب دیگر جذابیتی نخواهند داشت. داشتن ناخن های خوب به تنهایی برای اینکه دیگر جویدن ناخن هایتان را متوقف کنید بس است.

استفاده از مقدار کافی ویتامین و مواد مغذی همچنین به کاهش استرس نیز کمک زیادی می‌کنند. شما می‌توانید منابع اصلی کلسیم را در سبزیجات سبز و برگ دار، محصولات لبنی و میوه‌های خشک بیابید.

 1. ناخن هایتان را تلخ کنید

محصولات زیادی در بازار وجود دارد که اختصاصا برای توقف جویدن ناخن ها طراحی شده‌اند! به راحتی محلول را مانند لاک ناخن، بر روی ناخن های خود می مالید، تا زمانی که ناخن هایتان را می جوید مزه ی تلخی بدهند. مشکل اینجاست که بسیاری از آدم‌ها پس از مدتی به طعم ها عادت می‌کنند، و مشکل دیگر این است که هر بار که دستتان را بشویید، باید مجددا از محلول استفاده کنید.

 1. هر بار، یک ناخن

سعی کنید هر بار، یک ناخن از هر دستتان را نجات دهید! همه ی ناخن هایتان را بجوید مگر آن یکی. آن یک ناخن را تا جایی که می‌توانید سالم نگاه دارید. پس از چند هفته ناخن دیگری را انتخاب کنید که دیگر آنرا هم نجوید. این کار را همچنان ادامه دهید تا تمام ناخن هایتان نجات پیدا کنند.

 1. حواس خودتان را پرت کنید

اگر علت جویدن ناخن هایتان خستگی است، سعی کنید عادت دیگری را برای خودتان ایجاد کنید تا ذهنتان را از جویدن ناخن هایتان دور کند. یک توپ استرس را فشار دهید، یا هر فعالیت دیگری که انگشتانتان را درگیر کند.

 1. ناخن مصنوعی بکارید

اگر خیال ندارید که ناخن مصنوعی بکارید، این را بدانید که آن‌ها می‌توانند مانند یک سپر محافظتی عمل کنند. ناخن مصنوعی از رسیدن شما به ناخن واقعی تان جلوگیری می‌کند. ناخنی با ظاهری زیبا بیابید و ببینید که راه رفتن با ناخن هایی سالم و زیبا چه حسی دارد. وقتی از شما تعریف کردند متعجب نشوید. همین اتفاق انگزیه ی کافی را برایتان ایجاد خواهد کرد تا دیگر ناخن هایتان را نجوید و اجازه دهید ناخن های واقعی تان بلند و زیبا شوند.

 1. آن‌ها را شکیل نگاه دارید

دائم مانیکور کنید و ناخن هایتان را تمیز و سالم نگاه دارید. مانیکور باعث می‌شود که دیگر ناخنتان لبه های زبر و تیزی نداشته باشد که برای جویدنشان وسوسه شوید. جویدن ناخن های مانیکور شده فقط باعث خراب شدن ظاهر زیبایشان می‌شود. همینکه ببینید ناخن هایتان چقدر زیبا شده‌اند به شما کمک خواهد کرد تا دیگر ناخن هایتان را نجوید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین ایمیل

16 نظر

 1. من دو سه ساله که این عادتو دارم…همش به خودم میگم نه من دیگه ناخن نمیجوم ولی بازم میجویم…به خدا دیگه خسته شدم…خستهههههههههههه…امیدوارم این راهکارا بهم کمک کنن…

 2. دقیقا اراده……….
  وقتی یکی از ناخوناتونو نخورید و بلند شد و دیدید که چقدر زیباتره این انگیزه قوی ای میشه که دیگه نخورید
  من امتحان کردم
  البته به اینم فک کنید که نباید به خودتون آسیب بزنید که ناخون هم جزئی از بدن شماست که باید حقش ادا بشه و خورده نشه
  اصلی تر از همه اینه که از خدا بخواین کمکتون کنه و بهتون اراده قوووووی بده…همین!

 3. دوستان تنها چیزی که میتونه به شما کمک کنه ، فقط اراده است . به نظر من هیچ کدوم از این راها جواب نمیده . اگر بخواین حتما میتونید

 4. من ده ساله ناخن میجوم ولی هربار یک ناخن تا حدی عملیه و بلند میشه و لی اگه هر 9تای دیگه بلند شوند ناخن 10باعث میشه دوباره شروع شه

 5. من تموم این راهکارارو امتحان کردم هیچکدوم تاثیر نداشت دیگه نمیدونم باید چیکار کنم لطفاکمک کنید

  1. استرس نداشت باشید…من مدتی استرس داشتم ناخن خیلی میجویدم،اما استرتش ک برطرف شد خداروشکر دیگ نمی‌جوم!!!!!!آرامش روپیداکنید

 6. خب این اظلاعات ی مشکل کوچیک داره
  اونم اینه ک کسی ک نماز می خونه تقریبا از هیچ کودوم از این راهکار ها نمی تونه استفاده کنه

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *