مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

راهنمای آراستگی بعد از باشگاه برای آقایان

حتی اگر ورزش کردن اولین کاریست که صبح‌ها انجام می‌دهید (و‌ یا آخرین کار در شب‌ها) احتمالا‌ یک وان ریلکس کننده و‌ یا دوش بعد از ورزش در برنامه‌هایتان نیست. و اگر شما جزو افراد متعددی هستید که دوست دارند در طی‌ یک روز کاری یک جلسه‌ی تمرینی شدید داشته باشند، زمان برایتان بسیار مهم و جدی است. اما اگر نتوانید دوش بگیرید، باید چه کار کنید؟

خب، ما برایتان یک جواب داریم. اینجا مایکل اسپارکس، بازیکن سابق NFL و آریشگر و مالک سالن سای در مالیبو، راهنمایی‌های هوشمندانه و سریع برای خوب بنظر رسیدن (و خوشبو بودن) بعد از ورزش را با ما به اشتراک گذاشته است.

لباس‌های مناسب تهیه کنید

مشخص شده آنچه که می‌پوشید ممکن است دلیل بوی بدی باشد که از شما ساتع می‌شود. درحالی که می‌دانیم پارچه‌های پلی‌استر برای تمرین کردن فوق العاده‌اند، اما برخی از آنها می‌توانند عرق و بو را روی بدن به دام بیاندازند! اسپارکس تاکید می‌کند به دنبال لباسی باشید که در برابر عرق مقاوم باشد.

بنابراین می‌توانید به بهترین نحو تمرین کنید و در عین حال راحت باشید. دفعه‌ی بعد که برای خرید لباس ورزش رفتید، تگ و برچسب لباس‌ها را کنترل کنید تا مطمئن شوید از پارچه‌های جذب کننده‌ی عرق ساخته شده‌اند. راه دیگر این است که به سراغ مواد طبیعی بروید.

بعضی لباس‌ها از پارچه‌های بر پایه‌ی بامبو بافته شده‌اند که به بدن اجازه‌ی تنفس داده و عرق را از بدن دور می‌کنند. همچنین از پوست در برابر اشعه‌ی مخرب نور خورشید محافظت کرده، و عاری از مواد شیمیایی است. بعلاوه اینکه در زمان گرانبهای پاکسازی بعد از تمرین صرفه جویی می‌کند.

مختصر کردن مراقبت از پوست

تمیز کردن صورت بسیار مهم است. اسپارکس درباره‌ی علت این اهمیت می‌گوید: بعد از‌ یک تمرین سخت، ممکن است منافذ پوستتان مسدود شده باشند. از‌ یک دستمال مرطوب لطیف، بخصوص از دستمال‌هایی که از مواد طبیعی مثل بامبو ساخته شده‌اند استفاده کنید.

دستمال‌های مرطوب در‌ یک قدم ساده، صورت را تمیز، لایه برداری، و نرم کرده، سپس پوستتان را آبرسانی می‌کنند. اما قبل از اینکه بیرون بروید، استفاده از مرطوب کننده‌ی حاوی SPF و‌ یا ضد آفتاب را فراموش نکنید. ترجیحا از مرطوب کننده‌های مردانه‌ی بدون چربی و ضد آفتاب‌های سبک با محافظت‌های مختلف در برابر اشعه‌ی آفتاب استفاده کنید.

چربی اضافه موهایتان را بگیرید

اسپارکس می‌گوید: وقتی صحبت بر سر مردهاست، همیشه می‌گویم «کمترین مقدار، بهترین است». معنی این حرف این است که بعد از‌ یک تمرین پر عرق، چربی زدایی موهایتان باید کم باشد. اهمیتی ندارد موهایتان چقدر بلند است، ابتدا هرچقدر که می‌توانید موهایتان را خشک کنید (با اینکار تا جای ممکن عرق را از موهایتان پاک خواهید کرد).

این گام مهم، دوام محصول حالت دهنده‌ای را که در قدم بعد به موهایتان می‌زنید تضمین می‌کند. اسپارکس ادامه می‌دهد: با اینکار، محصول بعدی می‌تواند در مو نفوذ کند، بجای اینکه فقط روی آن قرار گیرد. اگر موهای کوتاهی دارید، از مقدار کمی واکس مو استفاده کنید.

بدین ترتیب موهایتان خشک، طبیعی، و مرتب بنظر می‌رسد. افرادی با موهای بلندتر باید از شامپوی خشک کمک بگیرند. اسپارکس می‌گوید: شامپوی خشک کمی‌ به موها حجم داده، و چربی اضافه‌ی مو را می‌گیرد، و دیگر مثل یک غول عرق کرده بنظر نمی‌رسید!

حمام کنید

با استفاده از دو محصول ساده و مقرون به صرفه، می‌توانید بلافاصله سرحال بنظر برسید و در زمان صرفه جویی کنید. اینکار معادل‌ یک دوش سریع است. برای زدودن عرق و در عین حال سرحال کردن پوستتان، از‌یک حوله‌ی نمدار و‌ یا دستمال تمیز کننده‌ی بدن مخصوص آقایان استفاده کنید.

سپس برای داشتن بدنی تمیز، نرم، و خشک، کمی‌ به بدنتان پودر بدن بزنید. اسپارکس می‌گوید که پاها را به هیچ عنوان فراموش نکنید. به خصوص اگر نمی‌خواهید جوراب به پا کنید، رویکردی که امروزه در میان آقایان بسیار دیده میشود.

بوی بد را از بین ببرید

بعد از پاک کردن زیر بغلتان با دستمال، کمی دئودورانت استفاده کنید. سعی کنید از دئودورانت‌های طبیعی و عاری از آلومینیوم استفاده کنید. اما شاید بهترین بخش، احساس طراوت و تازگی بعد از این کار است.

در حالی که بسیار وسوسه کننده بنظر می‌رسد که از بوهای تند استفاده کنید، اما این کار را انجام ندهید! اسپارکس می‌گوید: تنها یک اسپری کافی است. و خب شما نمی‌خواهید از آن مرد‌هایی باشید که ده دقیقه قبل از رسیدنشان، بوی عطرشان می‌آید. از بویی ملایم و هوشمندانه مثل گریپ فروت و سیب سبز استفاده کنید. برای اینکه طبق تحقیقاتی به اثبات رسیده، این بوها انرژی‌زا و طراوت‌آور هستند، و شما جستوخیز کنان باشگاه را ترک خواهید کرد!

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید