مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

۳ نکته برای زمان شروع آرایش دخترتان

دختران زیادی، حتی زمانی که در سنین کودکی خود قرار دارند، آرایش را تجربه می‌کنند. احتمالا زمانی که شما کوچک بودید، میان وسایل مادرتان فوضولی می‌کردید، و حالا دخترتان هم در کودکی خود، در حال تکرار همان کارهاست! زمانی که دخترها کمی بزرگ می‌شوند و از شما اجازه می‌خواهند که آرایش کنند، یا حتی بدون اینکه منتظر کنار آمدن شما با این قضیه بمانند، شروع به آرایش کردن می‌کنند، شما وضعیت دشواری روبرو خواهید شد.

در واقه در سر یک دوراهی، که به او اجازه بدهید آرایش کند یا به او بگویید این کار را انجام ندهد قرار خواهید گرفت. او دوست دارد که در سنین نوجوانی خود آرایش کند، شما هم مجبورید به او بگویید خیلی خب، هر وقت که دوران بلوغت را رد کردی مشکلی نیست، اما از طرفی هم دوست ندارید رابطه‌تان با وی تیره و تار شود، در حالی که شده است!

این که دخترتان می‌خواهد آرایش کند، راهی است تا به شما بفهماند که دوست دارد زود بزرگ شود و دیگر بچه کوچولوی شما نیست. شما هیچوقت نخواهید فهمید که زمان مناسبی که او می‌تواند آرایش کردن را شروع کند، چه زمانی است. در ادامه چند نکته درباره‌ی زمانی که دخترتان می‌تواند آرایش کردن را شروع کند، برایتان آورده‌ام.

۱. وقتی که به دوران متوسطه در مدرسه رسید

شاید دخترتان فکر کند که برای شروع آرایش کردن دیگر خیلی دیر شده است، اما باید به او بفهمانید که دوران کودکی هیچوقت در زندگی انسان قابل بازگشت نیست، بنابراین باید تا آنجایی که می‌توانست از کودک بودنش لذت می‌برده.

همچنین باید به او کمک کنید که بفهمد آرایش کردن، نه تنها ظاهرش را نسبت به سنی که داشت پیر تر می‌کرده، بلکه توجه افراد غریبه که در سن و سال او بعضا خطرناک هم هست را به خود جلب می‌نمود.

۲. وقتی که بهمراه یکدیگر بیرون می‌روید

اگر دختر شما واقعا می‌خواهد آرایش کند و در این خواسته‌اش مصر است، می‌توانید برای او قوانینی وضع کنید، و یکی از این قانون‌ها باید این باشد که هر وقت با هم بیرون می‌روید اجازه دارد آرایش کند. در این صورت نه تنها وقتی با شما بیرون می‌آید، آرایشی سبک خواهد کرد، بلکه می‌توانید مراقب توجه‌هایی که به وی می‌شود هم باشید.

۳. هنگامی که آنقدر بزرگ شده تا بتواند با توجه‌ها کنار بیاید

اندازه گیری این مورد خیلی سخت است، چرا که واقعا نمی‌دانید دخترتان برای جلب توجه جنس مخالف و کنار آمدن با آن چقدر باید بزرگ شده باشد. شاید باید مدتی به وی اجازه دهید آرایش کند، آنگاه ببینید که تغییری در رفتارهایش رخ می‌دهد یا نه. اگر چنین شد، باید از او بخواهید تا آرایش کردن را به بعد موکول کند.

این معبر، و گذر از آن برای دخترها کاری مشکل و برای والدینشان هم زمان دشواری است. شما نمی‌خواهید دخترتان بزرگ شود، شما از اینکه دخترتان همیشه یک کودک معصوم بماند خیلی بیشتر خوشحالید.

اما بهرحال کودکان بزرگ می‌شوند، و اینکه کودکتان را بیشتر از هر کس دیگری بشناسید، به شما کمک خواهد کرد تا زمان مناسب شروع آرایش کردن او را تخمین بزنید. واقعا هیچ قواعدی برای زمان شروع این دوره وجود ندارد، پس سعی کنید هر موقع تشخیص دادید که دیگر وقتش رسیده، با خرید چند لوازم آرایش خوب، توجه دخترتان را جلب کنید، بگذارید بداند که شما هوایش را دارید.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


11 دیدگاه

 1. من خودم ارایش خیلى دوست دارمو چهارده سالمه و تا الان مامانمو راضى نکردم ولى به زودى راضى خواهم کرد چند تا نکته مى گم شاید کمکتون کنه
  -این بحثو وقتى با مامانتون شروع کنید که حداقل ١٣ سالتون باشه و این که مطئن شوید که مامانتون اون روز کارى نداره یا حالش خوبه
  -یک روز خاصى مثل تولدو اینا را انتخاب کنید
  -هدفتونو از ارایش کردن بگین حالا مى تونه به دست اوردن اعتماد به نفس باشه یا هر چیزى
  – بگویید که زیاد ارایش نمى کنید و براى پوشش جوش ها و اینا
  -کم کم شروع کنید و ارام ارام زیادش کنید

 2. من ۱۶سالمه بر عکس همه خیلی راحت ارایش میکنم? خانمایی که مشکل داری یهو همه چیزو شروع نکنید کم کم ارایش کنید تا چشما عادت کنه و کسی حرفی نزنه?

 3. سلام منم ١۴-١۵ سالمه … تا پارسال علاقه ای به آرایش کردن نداشتم و فقط دوست داشتم بدونم چه شکلی میشم با آرایش … همه دوستام و هم کلاسیام حداقل یه کرم و رژلبو میزنن ولی من حتی توی عروسیه داییم نتونستم کرم بزنم و یه رژلب زدمو پاکش کردم که فقط جاش بمونه … در ضمن روی لپامو گونه هام جوش دارم ولی چون سبزه ام زیاد به چشم نمیان…
  ماه پیش دوستم یه تولد گرفت که مختلط بود منم با مامان بابام رفتم…همشون آرایش کرده بودن ولی من همینطوری رفتم … اولین بار همونجا بود که به مامانم گفتم اجازه بده رژلب بزنم که عکس العمل خوبی نشون نداد و گفت بار آخرت باشه این حرفو میزنی…
  بابامم که نمیزاره جلو مانتوم باز باشه حتی اگه زیرش لباس بلند بپوشم…مامانمم تا حالا هیچی ازم ندیده ولی بزور راضیش کردم تابستون برام گوشی بگیره… واقعا دوس دارم یه روز بهشون بگم تا کی میخواید منو کنترل بکنید؟؟؟!!!!
  لطفا یکی راهنماییم کنه چجوری راضیشون کنم …بهشون بفهمونم من دیگه یه دختر دبیرستانی محسوب میشم؟؟؟

 4. من ۱۴ سالمه نمیدونم ارایش بکنم یا نکنم؟
  میترسم به پوستم اسیب برسه
  چیکار کنم؟اشکالی داره یا نه؟

  • سلام سارا جون منم 14 سالمه و فقط ریمل میزنم اونم به اندازه ی معمولی مامانم میگه بزن!!!!!!!؟

 5. دوستای خوبم که تو سنین نوجوونی هستید
  لطفا انقد درباره ظاهرتون سختگیر نباشید و نخواید که هرچه زودتر آرایش کنید
  من 24سالمه و همین الانم فقط از مرطوب کننده رنگی و ریمل قهوه ای و رژلب گوشتی و کمی رژگونه استفاده می کنم اونم فقط وقتی که احساس می کنم صورتم بی حاله
  به خدا حیفه از سنین دبیرستان یا حتی سال های اول دانشگاه آرایش کنین
  صورت دخترای نوجوون، شاداب و خوش آب و رنگه حتی اگه خودتون متوجه نباشید، قشنگی چهره شما به بی آلایشی و طبییعی بودنشه، این زیبایی رو از خودتون دریغ نکنید
  اما به عنوان کسی که همیشه به ظاهرم اهمیت می دادم این تجربه هارو باهاتون در میون بذارم:
  – اگر جوش های صورتتون اذیتتون می کنن در وهله ی اول به متخصص پوست مراجعه کنید تا درمانشونو شروع کنید و در وهله ی دوم برای پنهان کردنشون از قلم ضدجوش ایوروشه(برای جوش های غرور) استفاده کنید
  – اگه جایی دعوتید یا به هر دلیل می خواید خوشگل باشید کمی پودر ژله قرمزو تو یه کم آب حل کنید(می تونید یه قطره رنگ خوراکی قرمز هم بهش اضافه کنید) این محلولو برای یکی دو دقیقه رو لبتون نگه دارید بعد بشوریدش.
  – با ترکیب حنا و قهوه و تخم مرغ می تونید موهاتونو رنگ کنید. این ترکیبیه که مامانم از بچگی واسه موهام استفاده می کرد. (ترکیب دیگه ای که می تونید بهش فکر کنید اینه: قهوه و زردچوبه و تخم مرغ)
  – حتما شبا به لباتون مرطوب کننده بزنید.
  – از ضدآفتاب رنگی استفاده کنید. البته ممکنه جوشاتونو بدتر کنه. (کلا هیچوقت ضدآفتابو فراموش نکنید)
  – می تونید از ضدآفتاب دورچشم پرایم استفاده کنید که هم کانسیلره و تیرگی دورچشمو (اگه این مشکلو دارید) می پوشونه و هم از پوست دور چشم محافظت می کنه.
  – حسابی ورزش کنید و آب بخورید تا پوستتون سالهای بیشتری شاداب و قشنگ بمونه.
  – و در نهایت مادرتونو درک کنید، خود من به شخصه وقتی دخترای نوجوون آرایش کرده رو می بینم تو ذهنم مادرشونو به بی فکری متهم می کنم! مطمئن باشید وقتی به سن من رسیدین از مادرتون تشکر می کنید که اجازه نداد خیلی زود آرایش کردنو شروع کنید

 6. سلام به همگی منم دقیقا این مشکل رو دارم مامانم حتی تمیذاره کوچکترین آرایشی بکنم واز این بابت خیلی اذیت میشم با وجود اینکه هر جا که میرم بدون آرایش همه از خوشگلیم تعریف میکنن اما مسلما هر دختری وقتی خوشگله بیشتر دلش میخواد زیباییش رو بیشتر جلوه بده

 7. من به سن بلوغ رسیدم تمام هم کلاسی هام ارایش میکنند ولی مادرم نمیذاره که من حتی یه ذره هم رزلب بزنم………………………

 8. من16 سالمه و ارایش نمیکنم طوری شده که خونوادم ازم میخوان به خاطر یه مهمونیم شده یکم ارایش کنم اما اصلن علاقه ای به این کار ندارم فقط از یه صد افتاب خوب و ویتامین لب استفاده میکنم

 9. من به سن بلوغ رسیده ام میخواهم ک رژ لب بزنم و خودم را ارایش کنم ولی مادرم با این موضوع مخالف است لطفا کمکم کنید که چیکار کنم؟

نظر خود را بیان کنید