مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

چطور خط چشم نامرئی بکشیم؟

خط چشم نزدیک به چشم که به خط چشم نامرئی نیز معروف است، یک راه عالی برای زیبا و ظریف نشان دادن چشم‌های شما است. اکثر مردم فکر می‌کنند که هدف از خط چشم نامرئی، بزرگتر نشان دادن چشم‌ها است، در صورتی که به گفته‌ی جیسون سانچز، آرایشگر لس آنجلسی، این خط چشم برای آن است که باعث شود مژه‌های شما ضخیم‌تر و پرتر بنظر بیایند.

بجای کشیدن خط روی پوست بالای مژه‌تان، در داخل خط مژه‌ی بالا و بین ریشه‌های مژه، خط چشم می‌کشید. همانطور که در عکس زیر می‌بینید، پرکردن قسمت داخلی خط مژه باعث می‌شود که مژه‌ها پرتر بنظر برسند. خیلی پرتر از زمانیکه فقط از یک ریمل استفاده می‌کنید!

این روش، می‌تواند برای هر مناسبت رسمی یا غیر رسمی استفاده شود و مهارت پیدا کردن در آن هم، بسیار آسان است. سانچز می‌گوید: برای دریافت بهترین نتیجه، از مداد سرمه استفاده کنید، زیرا فرمول خاص آن بگونه‌ای است که در جاهای مرطوب چشم باقی می‌ماند. سانچز در هر مرحله ما را همراهی می‌کند، پس خط چشم‌هایتان را بردارید و با ما همراه شوید.

قبل از اینکه شروع کنید، از تمیز بودن هر محصولی که نزدیک چشم‌هایتان بکار می‌برید، مطمئن شوید.

چطور خط چشم نامرئی بکشیم؟

مرحله ۱:

با استفاده از انگشتان تمیز، به آرامی مژه هایتان را به سمت بالا بکشید. جاهای خالی کوچکی بین موهای مژه می‌بینید که باید با خط چشم آنها را پر کنید.

چطور خط چشم نامرئی بکشیم؟

مرحله ۲:

با استفاده از خط چشمتان، به آرامی بین هر مژه ضربه بزنید و تا جایی که ممکن است این کار را نزدیک‌تر به ریشه انجام دهید.

چطور خط چشم نامرئی بکشیم؟

مرحله ۳:

از نظر فنی، کار شما تمام شده است. اما اگر دوست دارید که چشمانتان را باز هم درشت‌تر کنید، می‌توانید در خط مژه‌ی پایین نیز خط چشم نامرئی بکشید. به آرامی مژه‌های پایینی را به سمت پایین بکشید و جاهای خالی بین هر مژه را پر کنید.

چطور خط چشم نامرئی بکشیم؟

تمام شد، نظرتان چیست؟ :)

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


6 دیدگاه

 1. من قبل از کارمند شدنم چند سال مداوم همیشه از خط چشم و مداد داخل چشم و کرم پودر استفاده می کردم که باعث شد به مرور هم دچار سوزش چشم بشم و هم اگر یکی دیرتر میفهمیدم دچار پیری پلک چشم می شدم. اما بعد از کارمند شدن باور کنید هم از لحاظ روانی آرامش پیدا کردم که دیگه پوستم زود پیر نمیشه و هم باعث شد به بهداشت پوستم بیشتر رسیدگی کنم. با این حال هر روز صبح فقط از ضدآفتاب بدون رنگ و ریمل بدون هیچ نوع مداد یا خط چشم استفاده می کنم. به محض برگشت به خونه هم صورتم رو با آب ولرم و صابون شسته و از مرطوب کننده استفاده میکنم. سعی هم میکنم که از ماسک های گیاهی خونگی برای نظافت و استحکام بیشتر پوستم استفاده کنم.

 2. ارغوان در

  من خودم فقط داخل چشمم و خط می کشم هم زیادی چشمام آرایش ندارن و هم خوشگل ترو درشت تر میشن ولی روی پلک اصلن چون چشمو کوچیک تر نشون میده هم به مرور پلک چروک میشه…

  • آره، سرمه بهتره چون مواد شیمیایی نداره. به هر حال چون این خطی که کشیده میشه خیلی به اجزای داخلی چشم نزدیکه و تا حداقل 2-3 ساعت هم ممکنه پاک نشه بهتره که مواد شیمیایی آرایشی نباشه.

   تازه خودتونم میتونید با 100 گرم پسته ی خام سرمه خوبی رو درست کنید توی خونه.
   البته سرمه یک اشکالی که داره گوشه ی چشم جمع میشه که وقتی سرمه میکشید تا یه نیم ساعت بعدش باید یکی دو بار با دستمال گوشه ی چشمتونو پاک کنید، دیگه جمع نمیشه. همینطور لایه ی نازکی به پلک پایینی هم سرایت میکنه که البته باعث قشنگی چشم میشه اما اگه مایل نباشید خب موجب مشکل میشه واستون.
   بهرحال نظر خود من به خاطر حساسیت چشم سرمه ست.

  • اگر این چیزی که توی تصویر نشون داده، باشه، که یه خط هم بالای پلک کشیده، به نظرم چشمو یه خرده کوچک میکنه. ولی اگر فقط داخل پلکی باشه، بخاطر پر شدن فضای بین مژه ها، بله… چشمو درشت تر نشون میده

نظر خود را بیان کنید