مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

ویژگی مورد علاقه‌تان را بیشتر آشکار کنید

من بین دندان‌هایم یک فاصله‌ی بزرگ دارم، خیلی هم دوستش دارم! وقتی در ۱۵ سالگی، سیم‌های دندان‌هایم را باز کردم، آنها (که به مدت ۲.۵ سال تحت فشار بودند) در اولین شب، دوباره از هم فاصله گرفتند. دلم می‌خواست گریه کنم. نمی‌توانید حال مرا درک کنیدارتودنتیست آهی کشید و به من گفت که اگر دوباره ارتودنسی کنم، این فاصله را برطرف خواهد کرد، اما من قبول نکردم.

این فاصله، از نظر من جالب بود. سال‌ها بعد، به ویژگی مورد علاقه‌ی من تبدیل شد، و حالا به لبخند من معنی می‌دهدمن تا جایی که می‌توانم، آن را بیشتر آشکار می‌کنم. حالا وقتی دندان‌هایم را سفید می‌کنم و رژ لب بسیار روشن و قرمز می‌زنم، همه‌اش برای این است که همه به دهان من توجه کنند!

حالا به این فکر کنید که به کدام قسمت صورتتان علاقه دارید؟ آیا لب‌های کلفتتان است؟ چشمان درشت و پر احساستان؟شاید کک و مک روی بینی یا ابروهای پرتان باشد، یا این حقیقت که پوستتان هیچوقت جوش نمی‌زندویژگی مورد علاقه‌ی شما هرچه که باشد، ساده‌ترین راه برای آشکار کردن آن، آرایش است! با چند ترفند ساده، می‌توانید توجه بقیه را به جایی که دوست دارید جلب کنید.

برای اینکه ویژگی مورد علاقه‌ی شما بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، دیوید کلاسفلد، مؤسس، و مدیر خلاق OCC Makeup می‌گوید باید اول بصورت خلاق و آزادانه فکر کنید. بسیاری از مردم، یک ویژگی دارند که دوست دارند بیشتر از بقیه‌ی چیزها روی آن تاکید کنند.

اما من می‌خواهم آن افراد را به چالش بکشم تا روی ویژگی‌های دیگری که در نظر نمی‌گیرند، تمرکز کنند! نتایج این کار می‌تواند تعجب آور باشد. در زیر راهنمایی‌های او برای توجه به مناطق مختلف صورت آمده است:

چشم‌ها: سایه‌های مشابه با بافت‌های مختلف را بصورت لایه لایه بکار ببرید

چطور می‌توانیم چشم‌های گیرا و پر احساسی داشته باشیم؟ کلاسفلد می‌گوید: راه حل آن، استفاده از رنگ‌های مختلف روی پلک چشم نیست. بعضی از خیره کننده‌ترین آرایش‌های چشم می‌تواند از رنگ‌های ساده یا تک رنگ تشکیل شده باشد. یکی از روش‌های مورد علاقه‌ی کلاسفلد، شامل یک لایه سایه‌ی پودری روی یک کرم رنگی متناسب است که نه تنها باعث ایجاد عمق رنگ می‌شود، بلکه ماندگاری آن را هم بیشتر می‌کند.

لب‌ها: برای داشتن ظاهری عالی و بی عیب و نقص، اطراف لب‌ها را بپوشانید

گاهی اوقات می‌خواهید که رنگ لبتان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. کلاسفلد می‌گوید: برای مشخص کردن لب‌هایتان، چه از رنگ متضاد استفاده کنید و چه از رنگ مشابه لب، استفاده از خط لب ضروری است. آماده‌سازی لب‌ها بسیار مهم است. برای اینکه مطمئن شوید ظاهرتان بسیار عالی بنظر می‌رسد، باید در زیر، محصولاتی مانند پرایمر لب و خط لب‌های ضد پخش شدن (که برای جلوگیری از پخش شدن رژ لب بکار می‌روند) از یک کانسیلر در دور لب‌هایتان استفاده کنید.

پوست: پوستتان را روشن کنید، از قلم‌موهای خوبی استفاده کنید

چقدر دوست داشتم که پوستم، بهترین ویژگی من بود. اگر شما در مورد خودتان اینچنین فکر می‌کنید و آنقدر خوش شانس هستید که پوستی بی عیب و نقص دارید، و ترجیح می‌دهید که این برتری‌تان را بیشتر آشکار کنید، کلاسفلد می‌گوید دست نگه داریدوقتی نوبت به آرایش پوست می‌رسد، هرچه کمتر آرایش کنید، بهتر است! هیچکس دوست ندارد که از فونداسیون غلیظ استفاده کند.

اکثر مردم می‌توانند با آرایشی کمتر از آنچه فکر می‌کنند، در جمع ظاهر شونددوربین‌های موبایل، این روزها جزئیات را ثبت می‌کنند و فونداسیون بیش از حد، جالب بنظر نمی‌رسد. او توضیح می‌دهد که وقتی زیرسازی پوست انجام می‌دهید، با ملایمت از یک قلم‌موی فونداسیون خوب استفاده کنید.

ساختار استخوان: سعی کنید به آن شکل دهید و برجسته‌اش کنید

ساختار استخوانتان چطور؟ آیا استخوان‌های گونه‌ی زیبا یا خط فک خوش تراش می‌تواند ویژگی مورد علاقه‌ی شما باشد؟ کلاسفلد بطور قاطعانه می‌گوید بله!

شکل دادن و برجسته کردن آنها می‌تواند به روش‌های ساده‌ای انجام شود و برای اینکار به چیزی نیاز دارید که احتمالا در حال حاضر در کیفتان دارید، یک رژ گونه‌ی کم رنگ و روشن کننده‌ی همه کاره یا دو رنگ کانسیلر، یکی روشن تر از پوستتان و دیگری تیره‌تر از پوستتان. آنها را به ترتیب روی سطح بالا و پایین گونه‌تان بمالید. این کار یک ترفند آرایشی مفید است که می‌توانید هر روز از آن استفاده کنید.

هر اتفاقی افتاد، اعتماد به نفس داشته باشید

در برخی موارد، مادرم به من می‌گفت اگر می‌خواهی یک ویژگی در صورتت، بیشتر به چشم بیاید باید بقیه‌ی آرایشت ملایم باشد. بعنوان مثال یک اصل قدیمی وجود دارد که می‌گوید: یا چشم‌ها را آرایش کن یا لب‌ها را، نه هر دو.

وقتی از کلاسفلد پرسیدم که از این قانون پیروی می‌کند یا نه، او گفت به هیچ وجه! تمام این‌ها به سبک شخصی و میزان راحتی شما بستگی دارد. اگر می‌توانید با یک آرایش چشم خیره کننده و آرایش لب جسورانه، احساس اعتماد به نفس کنید، همین کار را انجام دهید. اعتماد به نفس است که باعث می‌شود ظاهر خوب یا بدی پیدا کنید.

و نکته‌ی آخر این که: به آنچه که دارید، افتخار کنید. یعنی اعتماد به نفستان را به رخ بکشید، چون بهترین ویژگی شما، داشتن اعتماد به نفس است!

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


5 دیدگاه

 1. زیبای زاهری مهم نیست وقتی باطنت زیبا باشه به زاهرت اهمیت نخواهند داد (زیبای زاهری فقط چندروز کارمیکنه اما زیبای باطنی برای همیشه )

 2. منم پوست سفیدی دارم چشمامم سبزه و رنگ موهامم روشنه و یه چیزی که خیلی دوس دارم فاصله ی بین دندونام هست و لبامم دوس دارم بم میگن شبیه ثریا بختیاریم…ولی دوس داشتم قد بلند تربودم..تو تیپ زدنو ارایشم وارد نیسم واسه همین همیشه سادم

 3. من پوست سفیدی دارم. خدا روشکر چمشهای درشت به رنگ قهوه ای روشن که خیلی ها بهم میگن حالت معصومانه ای داره. ابروهای بلندی هم دارم. لبهام کوچک و متناسبه که یه خط کوچیک و نازک وسط لب پایینمه. (نگید از خود راضی ام – میخوام بگم که انتخابم از بین خصوصیات صورتم چیه)
  آرایش چشم نمیکنم اگر گهگاه هم بکنم در حد سایه ی نارنجی روشن و ملایم و یک سرمه ی سبک که همون هم به چشمم نمای خودشو میده.
  اما از بین اجزای صورتم، به لبهام توجه بیشتری دارم. همیشه لبهامو با یک رژ لب دخترونه در رنج صورتی یا قرمز گلی روشن و خط لبی تقریبا همرنگ یا یک درجه پررنگ تر از رژم جلوه میدم که واقعا تاثیرگذاره.
  کلا تجربه ی من اینه که آرایش غلیظ و سنگین نه تنهایی زیبایی نمیده بلکه باعث میشه زیبایی ذاتی خودتون هم پیش دیگران مورد شک قرار بگیره. بهتره به همین نکته ی «ویژگی مورد علاقه‌» بیشتر توجه کنیم.
  مرسی مطلب خوبی بود.

  • بله نباید ارایش غلیظ کرد چون از شخصیتی که داری دورت میکنه و پیشه همه یه جایگاه بد پیدا میکنی تازه اگه مغرور باشی غرورتو نشون نمیده

نظر خود را بیان کنید