مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

خشک کردن موها با تی‌شرت!

اگر بگوییم درمان موهای وز و سرکش، تنها با یک تی‌شرت قدیمی امکان پذیر است، منتطر یکی از عکس العمل‌های زیر خواهیم بود: یک خنده از سر ناباوری، یک نگاه تمسخر آمیز، و یا هاج و واج ماندن! ما شما را سرزنش نمی‌کنیم، تصور اینکه آن تی‌شرت درجه‌ی هشت باشگاهتان، همان معجزه و رام کننده ایست که همیشه برایش دعا می‌کردید، کمی سخت است!

اما امروز ما یک ترفند را با شما به اشتراک می‌گذاریم که ممکن است سرنوشت موهایتان را برای همیشه تغییر دهد. و تنها چیزی که نیاز دارید یک تی‌شرت ساده‌ی نخی است!

اما چطور کار میکند؟!

بجای خشک کردن موها پس از حمام با حوله، آنرا با یک تی‌شرت جایگزین کنید. به همین راحتی. اما چرا؟ ایزابل وازکوئز آرایشگر توضیح می‌دهد که: «وقتی موهای ما نمناک است، ضعیف‌تر و نرم‌تر می‌شود. اگر ما از یک حوله‌ی ساده برای خشک کردن آن استفاده کنیم، شیارهای حوله باعث آسیب رساندن به کوتیکول‌های مو می‌شوند.

کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم، این است که آب اضافی مو را بدون گرفتن رطوبتی که مانع از ایجاد وز می‌شود جذب کنیم، اما حوله‌ها همه‌ی رطوبت را از موهای ما جذب می‌کنند.»

خب، حالا چرا یک تی‌شرت نخی را جایگزین حوله کنیم؟

وازکوئز توضیح می‌دهد که تی‌شرت، آب اضافی موها را بدون اینکه وز ایجاد کند جذب می‌کند. تی‌شرت، شیارهای سخت و خشن حوله را ندارد. وی ادامه می‌دهد: «تی‌شرت یک سطح صاف دارد. بنابرین آب وارد تار و پود آن می‌شود و پارچه بجای اینکه روی مو با خشونت حرکت کند، روی مو میلغزد.»

او همچنین توصیه می‌کند از حوله‌های میکروفایبر که بسیار سبک هستند و همان مزایای تی‌شرت‌ها را دارند نیز می‌توان استفاده کرد. این روش به خصوص برای خانم‌های مو فرفری که با آزارهای وز مو کاملا آشنا هستند کاربرد دارد. برخلاف یک حوله‌ی کلفت و زبر، یک تی‌شرت یا حوله با الیاف میکروفایبر می‌تواند تارهای موهای شما را بدون بهم زدن نظم طبیعی فر موهایتان، خشک کند.

دقیقا چطور از این ترفند استفاده کنیم؟

  1. بعد از شستن موهایتان، با یک تی‌شرت نخی به آرامی آب اضافه‌ی موهایتان را بگیرید.
  2. موهایتان را جلو بریزید و خم شوید. سپس موهایتان را وارد تی‌شرت کنید بطوریکه قسمت یقه، دور مرز موی سر و پیشانیتان قرار گیرد.
  3. تی‌شرت را دور موهایتان مانند دستار بپیچید، سپس انتهای آنرا پشت گردنتان قرار دهید.
  4. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس تی‌شرت را از روی موهایتان برداشته و سپس مثل همیشه موهایتان را آرایش کنید.

بعضی خانم‌ها ترجیح می‌دهند قبل از پیچیدن موهایشان در تی‌شرت از محصولات مخصوص مو استفاده کنند. با آزمایش و تجربه، راه حل منحصر به فرد برای موهایتان را پیدا کنید!

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


۱ دیدگاه

نظر خود را بیان کنید