مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

دلایل غیر منتظره توقف یا رشد آهسته‌ی ابروها

این یک معضل مشترک است: شما به بهترین شکل ممکن ابروهایتان را بر می‌دارید، نزد کسانی که وکس میکنند می‌روید، و در انتها، در خانه با موچین هنرتان را به اتمام می‌رسانید. با این حال، هر زمان که ابروهایی پرتر می‌خواهید، آنها حاضر به رشد نیستند! چرا؟

به گفته متخصص آرایش ابروی نیویورکی سانیا ووکتژ، و متخصص پوست دکتر ناتاشا شنی، دلیل، می‌تواند غیر منتظره باشد. این دو، علل شایع رشد آهسته و یا کوتاه ماندن ابروها، و راهنمایی‌هایی برای چگونگی افرایش رشد آنها را با ما به اشتراک گذاشته اند.

ابروهای شما زیر محصولات آرایشی خفه می‌شوند

ووکتژ می‌گوید: ما مرطوب کننده می‌زنیم، سپس کرم پودر، و هرچه سنمان بالاتر می‌رود، محصولات بیشتری استفاده می‌کنیم. در نتیجه، فولیکول‌ها مسدود شده و جلوی رشد ابروها گرفته می‌شود. شما باید اجازه دهید فولیکول‌های مو نفس بکشند، تا موها بتوانند از آنها خارج شوند. توصیه‌ی وی این است که مراقب باشید هنگام استفاده از مرطوب کننده و سایر محصولات، روی ابروهایتان پوشانده نشود. نکته‌ای که وی می‌گوید تا کنون نتایج بزرگی برای مشتریانش داشته.

ممکن است مشکل، شوره باشد

دکتر سندی می‌گوید: نکته‌ی مشترک این است که مردم حتی فکر نمی‌کنند که مشکل، درماتیت سورئیک یا همان شوره‌ی سر است! مردم فکر می‌کنند شوره، مختص به پوست سر است، اما شما می‌توانید در ابروها هم دچار شوره شوید، و التهاب ناشی از آن، می‌تواند ریزش موی ابروهایتان را به همراه داشته باشد. خوشبختانه، راه حل ارائه شده توسط دکتر سندی بسیار ساده است. کافیست کمی شامپوی ضد شوره به ابروهایتان بزنید!

ممکن است «آلوپسیا آره اتا» داشته باشید

دکتر سندی میگوید: «آلوپسی آره اتا» یا طاسی منطقه‌ای، نوعی طاسیست که در آن، مردم ناگهان در قسمتی دچار طاسی تصادفی می‌شوند. این مشکل می‌تواند علل زیادی شامل استرس، کم خونی، و بیش از حد برداشتن ابروها، داشته باشد. دکتر شما، می‌تواند یک برنامه‌ی درمانی برایتان درنظر بگیرد که ممکن شامل یک سری تزریق کنالوگ باشد. وی می‌گوید: این یک استروئید است که می‌تواند رشد مو را تحریک کند.

شما صبور نیستید

ووکتژ می‌گوید: فرایند رشد ابرو می‌تواند یک سال یا بیشتر طول بکشد. این چیزی نیست که افرادی که ابروهای ضخیم می‌خواهند، علاقه به شنیدنش داشته باشند، اما ووکتژ می‌گوید مقاومت در این زمان، بسیار مهم است. او می‌گوید: ابروهایتان را تا زمان پر شدن دوباره، با مداد پر کنید. این باعث می‌شود ببنید چقدر خوب می‌شوند و شما را به صبر کردن تشویق می‌کند.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید