مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچطور موهایتان را کوتاه کنید؟

شاید نیاز داشته باشید تا موهایتان را اصلاح کنید و به هر دلیلی دوست ندارید به آرایشگاه بروید. برخی مواقع هم موهای شما تنها به کمی مرتب کردن احتیاج دارد. برای کسانی که خیلی شجاع هستند یا اینکه دوست دارند کارهای جدید را تجربه کنند، در این راهنما چگونگی اصلاح مو در خانه و توسط خودتان را توضیح داده ایم. کوتاه کردن موهای خودتان در خانه کار چالش بر انگیزی است، مخصوصا کوتاه کردن پشت سرتان توسط آینه، چرا که هر حرکتی که در آینه می بینید، در حقیقت وارونه است!

کمی طول می‌کشد تا موهایتان را کوتاه کنید، اما چند بار که این کار را انجام دهید، دیگر به آن عادت خواهید کرد و می‌توانید تکنیکتان را بهبود ببخشید. اگر در این بین اشتباهی مرتکب شوید که جبران ناپذیر باشد، جای نگرانی نیست، شما همیشه می‌توانید به یک سالن زیبایی مراجعه کرده و اصلاح موهایتان را به یک متخصص آرایش مو بسپارید.

دستورالعمل

۱. پیش از اینکه شروع کنید، یک آینه در پیش روی خود داشته باشید و یکی هم روی دیوار پشت سرتان، بنابراین خواهید توانست پشت سرتان را ببینید. موهایتان را بشویید، با حوله خشک کرده و شانه نمایید. شانه هایتان را با یک حوله یا ملافه بپوشانید. موهای سرتان را از فرق سر تماما شانه کنید، به شکل یک آباژور! با این کار صورت شما پوشیده و قاب بندی خواهد شد، از اینجا باید شروع کنید.

۲. اول اطراف صورتتان را کوتاه کنید، چتری هایتان را سرزنی کنید. اطمینان حاصل کنید که چطری هایتان به ابروهایتان می‌رسند، چرا که بعدا خرد خواهند شد. هر بار بخش کوچکی را قیچی بزنید تا به طول مورد نظرتان برسید. از چتری هایتان شروع کنید و به سمت یکی از گوش‌هایتان بروید. اگر می‌خواهید تمام مویتان یک طول مشابه داشته باشد، همیشه در دسته ی جدید چند تار مو از دسته ی کوتاه شده ی قبلی بیاورید تا به همان اندازه قیچی بزنید. پس از اینکه روبروی یکی از گوش‌هایتان را کاملا کوتاه کردید، همین کار را برای روبروی طرف دیگر صورتتان تکرار کنید.

۳. حالا به سراغ پشت گوش اول رفته و پشت سرتان را کوتاه کنید، در هر بار یک دسته. پیش از اینکه زاویه ی دیدتان در آینه محدود شود تا جایی که می‌توانید موهایتان را سرزنی کنید. زمانی که دیگر زاویه ی دیدتان کم شد، به سراغ پشت گوش بعدی تان بروید، و روند مشابهی را تکرار کنید. با این کار بخش کوچکی از پشت سرتان کوتاه نشده باقی می ماند، که سخت ترین قسمت کار شماست.

۴. زاویه ی آینه تان را تغییر دهید تا بتوانید پشت سرتان را ببینید، پشت موهایتان را قیچی بزنید و دو بخش کوتاه شده راست و چپ پشت سرتان را به هم متصل نمایید. اصلاح کردن در آینه نیازمند کمی مهارت است، به این خاطر که هر حرکتی در‌واقع وارنه نمایش داده خواهد شد. پس عجله نکنید، کارتان را آهسته پیش ببرید و اطمینان حاصل کنید که به درستی موهایتان را اصلاح خواهید کرد.

۵. موهایتان را از پشت سر و روبروی گوش‌هایتان نگه داشته و در آینه روبرویتان بررسی کنید که هموار کوتاه شده باشند. اگر بخشی از مویتان نیازمند مرتب کردن بود این کار را انجام دهید و در نهایت مانند همیشه موهایتان را مدل بدهید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


6 دیدگاه

  1. من موهامو خودم کوتاه میکنم اولا چون ارایشگرا پول زیادی میگیرن و هم وقتشو ندارم.ولی خیلی راحته.اول موهامو شانه میکنم بعد قسمتایی رو که ب طور نا متعارف بلند شده رو کوتاه میکنم یک قیچی کوچیک میخاد که لبه هاش هلالی باشه با دستتون موهای سرتون رو لمس کنید هر جایی که فکر میکنید مو بلند هست سرشو با نوک انگشتتون بگیرید و قیچی رو بگذارید لب انگشتتون و ببرید فقط میمونه پشت گردن که اونم با ماشین های قلمی ب راحتی اصلاح میشه

  2. راستی، یه پیشنهاد، اگر مثل من دوست ندارید برید آرایشگاه و میخوای خودتون در خانه انجام بدید، توی حمام کوتاه کنید، که مثل من صدای کسی از عضویخونه رو در نیارید، بعدم، تاگر موهاتون رو خیس کوتاه میکنید، چند سانت بلند تر از حدی که میخوای بگذارید، چون بعد از خشک کردن میپرسه بالا، ثلاث من موهای خیسم رو که تا پایین کمرم بود رو تا زیر گوشم کوتاه کدم، ولی وقتی خشک شد رفت بالای گوشم، الان منتظرم تا یکم بلند شه.موفق باشید و حتما اگر موی بلند دارید کوتاه کنید چون خیلی هم راحت تره هم بهتر و از لحاظ ظاهری هم بد نیست، ولی اولش یکم غیر عادیه، من همین دیروز کوتاه کردم
    یوهوووووو

    • عزیزم، میخوای کچل شی؟
      من موهام رو با همین روش کوتاه کردم تا زیر گوشم، ولی دیگه نمیتونم کوتاهشون کنم، چون بد قیافه میشم، ولی الان خیلی خوب شده، قبلا تا کمرم بود، خیلی خوشگل تر بود، ولی الان بد نیست، در عوض راحتم

نظر خود را بیان کنید