مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتچطور از پولیورها نگهداری کنید که نو به نظر برسند؟

فصل پولیور پوشیدن نزدیک است و این یعنی فصل انواع چیزها یعنی تغییری جزئی در روش مراقبت از لباس هایمان… این مقاله را بخوانید تا بدانید چطور از بافتنی‌ های دوست داشتنی مراقبت کنید.

هنگام خرید

فکر می‌کنید معامله خوبی انجام داده‌اید؟ قبل از اینکه مبلغ پولیور جدید را بپردازید، بافت آن را بررسی کنید (خصوصا در اجناس پشم و کشمیر). باید تنگ و چسبان باشد هرچه بافت گشادتر باشد، احتمال پرز دادن آن بیشتر است.

قبل از شستشو

قبل از هر چیز: برچسب اطلاعات را بررسی کنید! این به شما می‌گوید که آیا می‌توانید پلیور خود را در ماشین لباسشویی بیندازید یا نیاز به مراقبت خاصی مثل شستشو با دست یا خشکشویی دارد. اگر پلیورتان می‌تواند در ماشین لباسشویی شسته شود، این نکات ساده را انجام دهید:

مرحله چرخش دورانی را حذف کنید: حرکات سریع می‌تواند کشباف ها را کشیده و شکل آنها را خراب کند.

مثل لباس های جین، بهتر است بافتنی‌ ها و پلیور ها را پشت و رو در ماشین لباسشویی بیندازید. همچنین دکمه‌ ها و زیپ ها را ببندید تا لباس ها شکل خود را حفظ کرده و از گره خوردن جلوگیری شود.

هنگام شستشو

همیشه یک برنامه ملایم برای بافتنی‌ ها انتخاب کنید و آنها را با لباس های مشابه بشویید. پارچه‌ های زبر مثل کتان ممکن است باعث پرز دادن بافته‌ های ظریف شوند. به بافتنی‌ ها یک نرم کننده مثل Downy اضافه کنید تا آنها را نرم نگه دارد. نرم کننده‌ ها کمک می‌کنند الیاف بافتنی روان شوند و پرز ندهند. برای مراقبت بیشتر، بافتنی‌ ها را داخل یک کیسه مخصوص لباس زیر قرار دهید تا تماس آنها را با دیگر لباس ها کاهش دهید.

هنگام خشک کردن

حتی اگر بر چسب اطلاعات می‌گوید که می‌توانید لباس تان را در خشک کن بیندازید، بهتر است این مرحله را برای پلیورها حذف کنید. در عوض، به سادگی آنها را روی یک پارچه بگذارید تا با هوای آزاد خشک شوند. این کار از چروک شدن و پرز دادن جلوگیری می‌کند. هرگز بافتنی‌ ها را برای خشک شدن آویزان نکنید. این کار باعث کش آمدن آنها می‌شود (خصوصا وقتی الیاف با آب سنگین شده‌اند) و شکل آنها را از بین ببرد.

ترمیم کردن

اگر پلیور شما مرحله پرز دادن را پشت سر گذاشته است، نگران نباشید، هنوز جای امیدواری هست. پرزگیرهای باتری دار مثل Conair کمک می‌کند به در زمان کوتاه و با اطمینان لایه پرز ها را از لباس بافتنی شما جدا می‌کند بدون اینکه به لباستان آسیب برساند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید