مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغاتروش‌های هوشمندانه برای افزایش عمر لباس شنا

دیگر در وسط فصل شنا هستیم، به همین دلیل از کارشناسان خواستیم تا اطلاعاتی در مورد نگهداری از لباس‌های شنا در اختیار ما قرار دهند تا لباس شنای شما در این فصل، و شاید برای چندین تابستان آینده، بهترین دوام و کارایی را داشته باشد.

حتما لباس شنایتان را بعد از هر بار پوشیدن بشویید، حتی اگر داخل آب نمی‌روید. ماریسیا ریوز، طراح لباس شنا می‌گوید: ضدآفتاب‌ها دارای مواد تشکیل دهنده‌ای هستند که می‌تواند به پارچه آسیب برساند و در نهایت باعث از هم پاشیدگی مواد لباس شنای شما شود.

لیندزی جی بوید، از بنیانگذاران خط تولید پاک کننده‌های کاملا طبیعی The Laundress هشدار می‌دهد: از همه بدتر این است که بعضی ضد آفتاب‌ها مضرتر از بقیه هستند. اگر لباس‌های شنا بدرستی شسته نشوند، فرمولاسیون روغن و لوسیون‌های بر پایه‌ی مواد معدنی می‌تواند به مرور زمان باعث لکه‌های زرد و تدریجی روی آنها شود.

دلیل دیگری که باید در مورد شستن لباس شنایتان دقیق باشید، بخصوص اگر در استخر شنا کرده باشید، این است که کلر نسبت به آب شیرین و شور، تاثیر شدیدتری روی پارچه‌های لباس شنا می‌گذارد و بخصوص می‌تواند رنگ‌های روشن را محو (کم رنگ) کند.

لباس شنایتان را در ماشین لباسشویی نیندازید یا از مواد شوینده‌ی قدیمی استفاده نکنید. برای گرفتن بهترین نتیجه، لباس شنایتان را با دست بشویید و از شوینده‌ای استفاده کنید که مخصوص پارچه‌های ظریف یا پارچه‌هایی که درصد بالایی از اسپندکس دارند طراحی شده باشد، چون از رنگ پارچه محافظت می‌کند و روغن و مواد شیمیایی را بدون آسیب رساندن به الیاف ظریف پارچه پاک می‌کند.

بوید می‌گوید که در شرایط اضطراری می‌توانید بجای مواد شوینده از سرکه‌ی سفید استفاده کنید، چون دارای خواص پاک کنندگی و ضد باکتریایی است. اگر بیرون از خانه هستید و مواد شوینده یا سرکه سفید در دسترس ندارید، ریوز پیشنهاد می‌کند که حداقل لباس شنایتان را با آب شیرین بشویید. اما لباس‌های شنای آقایان نسبتا بادوام هستند، بنابراین می‌توانید آنها را در ماشین لباسشویی بشویید زیرا حاوی اسپندکس کمتری می‌باشند.

نحوه‌ی شست و شوی لباس شنایتان با دست نیز، تفاوت زیادی ایجاد می‌کند. اول سینک را با آب سرد پر کنید و یک پیمانه‌ی پر ماده‌ی شوینده ملایم یا سرکه سفید را به آب اضافه کنید. لباس شنا را بمدت ۳۰ دقیقه در این محلول بخیسانید و سپس با آب سرد آبکشی کنید.

برای خشک کردن، لباس شنا را با ملایمت در یک حوله تمیز خشک بپیچید و به آرامی فشار دهید تا آب اضافی‌اش خارج شود. در حالیکه ممکن است وسوسه انگیز باشد، اما هرگز نباید لباس شنایتان را فشار دهید، زیرا این کار ممکن است به الیاف اسپندکس آسیب برساند. هنگامیکه کارتان تمام شد، لباس شنا را پهن کنید تا خشک شود.

برای اینکه از لباس شنایتان به بهترین شکل نگهداری کنید، مراقب باشید که کارهای زیر را نیز انجام ندهید:

  • لباس شنایتان را در طول شب در آب نخیسانید، این کار می‌تواند الیاف آن را سست کند.
  • اجازه ندهید که لباس شنا مستقیما در آفتاب خشک شود. این کار ممکن است باعث کم رنگ شدن پارچه شود.
  • لباس شنا را در خشک کن قرار ندهید. گرما از قابلیت ارتجاعی اسپندکس می‌کاهد. به همین دلیل است که شما نباید لباس شنای مورد علاقه‌تان را در جکوزی بپوشید!
  • لباس شنا را برای خشک شدن روی یک میله‌ی فلزی آویزان نکنید. آویزان کردن می‌تواند شکل لباس را تغییر دهد، و میله‌ی فلزی می‌تواند روی لباس علامت زنگار بگذارد، که غیر ممکن است از بین برود.
  • در حالیکه لباس شنا پوشیده‌اید، روی سطوح ناهموار ننشینید. بتون کنار استخر و چوب صندلی‌های راحتی ممکن است به لباس شنا گیر کند. همیشه قبل از اینکه بنشینید، یک حوله پهن کنید.

بسیار خب دوستان، امیدواریم اوقات خوشی را در کنار دوستانتان و زیر آفتاب بگذرانید. با ما در شبکه‌های اجتماعی همراه شوید و نکته‌های و ترفندهای بدردبخوری را یاد بگیرید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام گوگل پلاس لینکدین


نظر خود را بیان کنید