خودتان دندان‌هایتان را جرم گیری کنید

صنعت جرم گیری و سفید سازی دندان صنعت بزرگی است. و از آنجا که مدل‌ها و سلبریتی‌ها دائما به ما یاداوری می‌کنند که ما برای زیبا بودن نیاز داریم تا دندان‌هایمان سفید باشد، این صنعت روز به روز بزرگ‌تر هم می‌شود.

اگر شما هم تصمیم گرفته اید که دندان‌هایتان را سفید کنید اما به هر دلیلی نمی خواهید کلی پول خرج کنید، می توانید درباره‌ی روش سفید سازی در خانه فکر کنید. نوارهای سفید کننده را می توانید از داروخانه‌های محلتان با قیمتی حدود ۵۵ دلار تهیه کنید، عمل جرم گیری قوی دندان هم می تواند چیزی حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار برایتان خرج بر دارد.

درست است که هر دوی این روش‌ها زحمتی برایتان ندارد، اما یک راه ارزان‌تر و دوست‌دار محیط زیست، این است که سفیدکننده‌ی دندان را خودتان در خانه بسازید. در تمام روش‌های شیمیایی از پروکسید (آب اکسیژنه) برای از بین بردن لک‌های دندان استفاده می‌شود، پس می‌توانید بجای نوارهای سفید کننده، پروکسید بخرید. سطح دندان‌های شما رنگ غذا و نوشیدنی‌ها را به خود جذب می‌کند و پروکسید می‌تواند آن رنگ‌ها را سفید کند.

جوش شیرین ماده‌ی دیگری است که در از بین بردن رنگ دندان مفید است. یادتان باشد که این مواد برای از بین بردن لکه‌ها از سطح دندان خوبند، اما اگر لایه‌های داخلی دندان‌هایتان لک شده باشند، برای سفید کردن آن‌ها به روش‌های دیگر نیاز است. هیچ چیز جایگزین جرم گیری دندان‌ها در مطب دندان‌پزشکتان نخواهد شد، اما این راه خانگی می‌توانند لکه‌های بوجود آمده توسط غذا و نوشیدنی‌ها را از بین ببرد و احتمالا شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز کند.

می‌توانید پس از اینکه توسط این مواد دندان‌هایتان را مسواک کردید، یک رژ لب قرمز هم بزنید تا دندان‌هایتان حتی سفیدتر از آنچه شده بنظر برسد!

چگونه خودمان جرم‌گیر دندان بسازیم:

 • یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین و چند قطره آب اکسیژنه را باهم مخلوط کنید.
 • دندان‌هایتان را با یک مسواک و مخلوط بدست آمده مسواک بزنید، دقیقا مثل زمانی که از خمیر دندان استفاده می‌کنید.
 • این کار را بیش از یک بار در هفته انجام ندهید، چرا که ممکن است با ساییده شدن بیش از اندازه، به مینای دندانتان آسیب برسد.
 • و چیزی هم که بدیهی است، مخلوط را پس از مسواک کردن از دهانتان خارج کنید، قورتش ندهید!

اگر این راه را در خانه امتحان کردید، بگذارید نتیجه‌اش را بدانیم، خوشحال خواهیم شد برایتان مفید باشد.

39 نظر ارسال شده است

 1. سعید

  بجای اب اکسیژنه میشه ابلیمو هم زد؟؟؟؟

 2. سجاد

  بابا مگه سنگ توالته که جوهر نمک بزنی ….جوهر نمک خوبه اما همون هفته ای یک بار من امتحان کردم

 3. اقو

  درود بر دختران و پسران پارس
  بهترین روش برای تمیزماندن و محافظت از دندان کشیدن نخ دندان.نخ دندان کشیدن و خلال کردن از مسواک زدن هم مهمتره اما راجب لک ها وپلاک دندان برای از بین بردن پلاک دندان بهترین ماده همون جور که دوستان فرمودن کف دریا هست و پوست بادام سوخته اسیاب کرده و با نمک مخلوط کنید این روش خیلی موثر هست یاحق

 4. ارمان

  پوست گردو برا دندونا خوبه خواهشمندم بگید

 5. Negin

  من دندونام رو ارتودنسی کردم اما با وجود تمام مراقبت ها کلی جرم گرفتن باید چیکار کنم ؟این روش آسیبی به ارتودنسی هام نمیزنه؟

  1. مجتبی

   از اب اکسیژنه استفاده کن

 6. علی

  ثرات حاد : اثرات حاد ممکن است به سرعت بعد ازتماس با پراکسید هیدروژن اشکار شود . تماس می تواند به شدت پوست و چشم را ،‌ بسوزاند وسبب آسیب چشمی شود .

  تنفس آن همچنین می تواند بینی و گلو را تحریک کند .تنفس پراکسید هیدروژن با التهاب ریه همراه است و باعث سرفه وکوتاهی تنفس می شود.تماس بیشترممکن است سبب تجمع مایع درریه ها (ادم ریه) شود که درواقع یک اورژانس تنفسی یا کوتاهی شدید تنفس می باشد . تماس با پراکسیدهیدروژن می تواند باعث سردرد ، سرگیجه ، حالت تهوع واستفراغ شود .

  اثرات مزمن : عوارض مزمن تماس با آب اکسیژنه گاهی بعد از تماس با آن برای مدت طویلی خود را اشکار نمی کند.

  الف) ایجاد کانسر : درتقسیم بندی هیدروژن پراکسید این ماده بعنوان عامل قوی جهت ایجاد کانسرتقسیم بندی نگردید اما ثابت شده که هیدروژن پراکسید سبب موتاسیون یا جهش ژنی میشود .

  ب)خطرات تولیدمثل : گرچه عوارض آن تا حدودی مشخص شده ولی نیاز به بررسی های بیشتر جهت شدت عوارض و خطرات تولید مثلی دارد .

  ج)سایرعوارض : آب اکسیژنه می تواند ریه ها را تحریک کند . تماس های مکررممکن است سبب بروشیت شود که با سرفه ، خلط وکوتاهی تنفس همراه است . تماس طولانی مدت گاهی باعث سفیدی موقت پوست و احساس سوزش می شود . غلظتهای بالاترمی تواند سبب راش پوستی قرمزی و تاول شود .

نظر شما چیست؟

* آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلگرام مجله تناسب اندام

نکته و ترفندهای تناسب اندام، فقط مخصوص شما!