مجله اینترنتی تناسب اندام بانوان و مردان تبلیغات


پاک مهر

چه چیزی باعث توقف رشد سینه‌ها می‌شود؟

زمانی که دختران به سن بلوغ می‌رسند، هورمون استروژن به درون خونشان ترشح شده و سینه‌هایشان شروع به بزرگ شدن می‌کند. این اتفاق همزمان با اولین قاعدگی شروع می‌شود. در کنار این واقعیت، بافت سینه خودش هم رشد میکند. به اعتقاد وب‌سایت TeenGrowth.com، سینه‌ها حدود پنج تا شش سال رشد می‌کنند و عموما از سنین ۱۷ تا ۱۸ سالگی رشدشان متوقف خواهد شد.

این یک پایان طبیعی برای بزرگ شدن سینه است. اما برخی چیزها می‌توانند خارج از سن بلوغ بر اندازه‌ی سینه‌ها تاثیرگذار باشند.

تغذیه

در برخی موارد، داشتن یک رژیم غذایی ضعیف میتواند باعث تاخیر در رشد سینه‌ها شود. اگر دارای کمبود ویتامین هستید، هورمون‌های مربوطه ترشح نخواهند شد و رشد سینه متوقف می‌گردد. بهرحال این مورد با اتخاذ یک رژیم غذایی سالم‌تر براحتی قابل درمان است.

وراثت

رشد سینه‌های شما ممکن است بسادگی بخاطر عوامل ژنتیکی متوقف شوند. ارث است که تعیین می‌کند چقدر سینه‌های شما رشد کنند! اگرچه این بدین معنی نیست که شما دقیقا آینه‌ی مادرتان خواهید شد. زمانی که هورمون‌های شما سیگنال‌های ادامه دادن رشد سینه‌هایتان را قطع می‌کنند، رشد سینه‌هایتان متوقف خواهد شد. اندازه‌ی سینه‌های شما ممکن است به هر یک از خانم‌های درون خانواده‌تان شباهت پیدا کند یا اینکه در کل مثل هیچکدام نباشد!

مثلا به مادربزرگ یا خاله‌تان نگاه کنید تا تصوری در این مورد پیدا کنید. اندازه‌ی سینه‌های آنها احتمالا باید شبیه شما باشد.

تغییرات هورمونی

همچنین ممکن است بزرگ شدن سینه‌ها بدلیل نواسانات هورمونی در طول زندگی هم متوقف شوند! حتی اگر رشد سینه‌های شما در سن ۱۸ سالگی متوقف شود، می‌تواند دوباره در دوران بارداری رشد کند. یا اینکه پس از شیر دادن به نوزاد، دیگر سینه رشد نخواهد کرد و برعکس کوچک هم خواهد شد.

همچنین مصرف قرص‌های ضد بارداری نیز می‌توانند اندازه‌ی سینه‌های شما را مادامی که مصرفشان را قطع کنید موقتا افزایش دهند، در آن زمان دوباره سینه‌های شما کوچک‌تر شده و این، دوباره پایانی برای رشد سینه‌های شما خواهد بود.

ارسال مطلب به دوستان در تلگرام
اشتراک:


4 دیدگاه

  1. من بعد از سال ها تحقیق فهمیدم که 1 عامل دیگه ای هم برا کوچیک موندن سینه هست و اونم پوشیدن نیم تنه های سفت در دوران شروع رشد هست که با محکم نگه داشتن سینه نمی زاره رشد کافی بکنه ( (برای مثال قبیله ای در آفریقا با بستن کمر دختران مانع از رشد ان میشند ))

  2. مریم کوچولو در

    سلام
    من یه دختر 23ساله هستم با 38کیلو وزن 153قد
    اصلا سینه ندارم و خیلی لاغرم و از وقتی ازدواج کردم خیلی غصه میخورم و امکان جراحیم ندارم در کل مثل تنه درخت صافم یعنی دیگه امید به رشدشون نداشته باشم؟ اگه سرخود قرص ضدبارداری مصرف کنم بزرگ میشن؟ در ضمن هر کاری میکنم نمیتونم چاق بشم خواهش میکنم اگه کسی راهی بلده بهم بگه

نظر خود را بیان کنید